Szlachetna Paczka: Reprezentacja Polski przygotowała paczki

Marcin Jankowski, 08.10.2016 12:50, aktualizacja 19.11.2016 12:31
Piłkarze z Reprezentacji Polski w piłkę nożną, z jej kapitanem Robertem Lewandowskim na czele, przygotowała paczki dla najbardziej potrzebujących w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Jedną z obdarowanych będzie Pani Bogdana, która samotnie wychowuje trójkę dzieci... oraz wiele więcej.

Robert Lewandowski i drużyna Reprezentacji Polski dla potrzebujących


Wraz z początkiem XVI edycji Szlachetnej Paczki, która ruszyła 19 listopada do akcji włączyli się także piłkarze z reprezentacji Polski, którzy przygotowali jedną z pierwszych paczek dla potrzebujących w okresie przed świątecznym.

- Jak zawsze fajnie to robimy, z chęcią pomagamy... TO też może jakiś fajny bodziec, albo początek czegoś nowego, tej lepszej nowej drogi dla rodziny będzie. - powiedział Robert Lewandowski, kapitan Reprezentacji Polski.

Szlachetna Paczka łączy ludzi i pomaga


Szlachetna Paczka od 15 lat łączy potrzebujących z tymi, którzy chcą ich wesprzeć. Tylko rok temu pomoc otrzymało blisko 21 tysięcy rodzin, a wartość pomocy przekazanej sięgnęła 54 mln złotych. Akademia Przyszłości jest jej siostrzanym projektem i od 14 lat zajmuje się pomocą dzieciom, które mają problemy w szkole i często pochodzą z niezamożnych rodzin.

Wolontariat to pomoc, wolontariat to przede wszystkim rozmowa z tymi, którzy tej pomocy potrzebują. Wejście w świat biedy gdzie nie wszyscy chcą lub jest to dla nich zbyt duże obciążenie. Będąc wolontariuszem masz szansę zdobyć nowe doświadczenia i wartościowe kontakty, nieść pomoc potrzebującym i mieć realny wpływ na swoją społeczność. Rolą wolontariuszy będzie także przekazanie "szlachetnych paczek" potrzebującym rodzinom w imieniu darczyńców.

Swoje kandydatury na wolontariusza Szlachetnej Paczki można zgłaszać do 15 października 2016 roku wypełniając formularz na stronie www.szlachetnapaczka.pl.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!