Survival Wrak Race Łask 2016 - wyścigi wraków samochodowych

Marcin Jankowski, 21.07.2016 21:40
Survival Wrak Race Łask jest lokalną organizacją sportową prowadzącą w regionie wyścigi wraków samochodowych. Wydarzenie to jest jednym z większych w Polsce i z edycji na edycję zdobywa co raz większe uznanie wśród startujących z całej Polski. Jest to także widowiskowa dyscyplina, która za każdym razem przyciąga liczną widownię, która ma bezpłatny wstęp.

Zawody Survival Wrak Race w Łasku


Wyścigi wraków samochodowych zostały zapoczątkowane w Łasku przez inną organizację - Parszywa Wrak Race, która po pewnym czasie przeniosła się do innej miejscowości. W jej miejsce zawody organizowane są przez Survival Wrak Race. Tor dla zawodników został przygotowany na wjeździe do Łasku od strony Łodzi. Jak przystało na ten rodzaj zawodów, trasa położona jest na terenach piaszczystych, które wymagają od kierowców sporych umiejętności.

O dużej popularności wyścigów wraków samochodowych Survival Wrak Race świadczy zainteresowanie wśród zawodników, którzy reprezentują regiony z całej Polski Wśród samych startujących ekip pojawiają się głosy uznania nad organizacją tego wydarzenia sportowego w Łasku.

4. edycja Survival Wrak Race Łask 2016


Jak przystało na imprezę, która aspiruje stać się największą i najbardziej rozpoznawalną w swojej dyscyplinie sportów motoryzacyjnych, w roku kalendarzowym przygotowywanych jest po kilka edycji. Ostatnia miała miejsce 17 lipca 2016 roku przy ulicy Warszawskiej w Łasku. Wyścigi 4. edycji Wielkiej Ligi SWR - "Bzyku Bzyku na Kocyku czyli Jak się Jedzie na pledzie" - w sumie przyciągnęła 37 załóg w tym kilkanaście ze Śląska. Z paru rund do finałowego wyścigu zakwalifikowały się załogi, z których wyłonione zostały trzy pierwsze miejsca biorąc pod uwagę największą liczbę okrążeń z całego dnia wyścigów. Wybrana była również nagroda na najbardziej widowiskową jazdę. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Łasku.

Patronat medialny nad Survival Wrak Race


Widząc jakość w organizacji Survival Wrak Race i zainteresowanie widzów zawodami nasz serwis informacyjny objął patronatem medialnym to wydarzenie sportowe. Już teraz zachęcamy do udziału we wrześniowej edycji Survival Wrak Race Łask 2016.
Tor Survival Wrak Race
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!