Sport: VI Maraton MTB Jastrzębi Łaskich i I Bieg na 10 km

Marcin Jankowski, 22.09.2016 14:13
To już kolejne wyzwanie przed rowerzystami, które przygotował dla nich klub rowerowy Jastrzębi Łaskich dla osób aktywnie spędzających wolny czas. W tym roku będzie to szósta odsłona maratonu MTB połączona z towarzyszącym biegiem na 10 km w okolicach Ostrowa koło Łasku.

VI Maraton MTB i I Bieg na 10 km w Ostrowie koło Łasku


Maraton MTB wystartuje z terenu szkoły ogrodniczej w Ostrowie koło Łasku i jego trasa będzie prowadziła zawodników ścieżkami po okolicznym leśno-pagórkowatym terenie. Najbardziej widowiskową częścią trasy będzie fragment ścieżek XC ze specjalnie przygotowani przeszkodami w okolicach Rokitnicy i zarazem najbardziej wymagającą dla samych zawodników. Choć okolice Łasku to w przeważającej części teren nizinny to w południowej części gminy Łask oraz Dobroń znajdują się wypiętrzenia, które wyśmienicie komponują się z trasami MTB.

W czasie maratonu MTB Jastrzębi Łaskich w wyścigu weźmie udział przeszło 100 zawodników (stan na dzień publikacji artykułu, lista otwarta), którzy będą ścigać się na dystansie GIGA oraz MINI. Trasa maratonu liczy około 60 kilometrów dla dystansu GIGA oraz około 30 kilometrów dla dystansu MINI.

Start Maratonu MTB przewidziano na godzinę 1200 w niedzielę 25 września 2016 roku. Możliwość zapisów istnieje również w dniu zawodów.

Równocześnie w tym samym dniu co maraton rowerowy odbędzie się I Bieg na 10 kilometrów, którego organizatorem jest również klub rowerowy Jastrzębi Łaskich. Trasa biegu będzie składała się z dwóch pętli po 5 kilometrów każda. Zawodnicy biegu muszą pamiętać, że ich start rozpocznie się o godzinie 1000 czyli dwie godziny wcześniej niż maraton rowerowy.

Promocja sportu i regionu - Klub rowerowy Jastrzębi Łaskich


Klub rowerowy Jastrzębi Łaskich jest także organizatorem szosowego supermaratonu rowerowego z cyklu Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych, W 2016 roku, w jego połowie odbyła się również szósta edycja tych zawodów. Wyścigi rowerowe organizowane przez miłośników sportów rowerowych z Łasku cieszą się niesłabnącą popularnością i są doskonałym sposobem na promocję regionu oraz popularyzację aktywności sportowej.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!