Sport: Łaskovia rozpoczyna sezon siatkarski meczem z Katowicami

Marcin Jankowski, 21.09.2016 09:33
Oprócz zmagań piłkarskich na boiskach CSiR fani sportu będą mogli także od najbliższego weekendu dopingować drugoligowej drużynie siatkarek z Łasku. W niedzielę (25 września) siatkarki rozegrają inauguracyjne spotkanie sezonu z drużyną Sokoła 43 AZSu AWF Katowice.

Łaskovia z nowymi przeciwniczkami w sezonie 2016/2017


Po najnowszych zmianach w podziale grup dla II ligi kobiet w siatkówce, które zostały przedstawione przez Polski Związek Piłki Siatkowej Łaskovia zagra w 2 grupie i w sezonie 2016/2017 będzie rywalizowała z takimi zespołami jak: Polonia Łaziska Górne (śląskie), Olimpia Jawor (dolnośląskie), Sokół Radzionków (śląskie), Częstochowianka Częstochowa (śląskie), MKS Świdnica (dolnośląskie), Zorza Wodzisław Śląski (śląskie), AZS Uniwersytet Opolski (opolskie), Sokół Katowice (śląskie) oraz Lis Tuliszków (wielkopolskie). Dotychczas rozgrywki toczone były z podziałem na 4 grupy, od tego sezonu natomiast jest podział na 5 grup dlatego Łaskovia znalazła się właśnie w 2 grupie a nie jak dotychczas w 3.

Do udanych mogą zaliczyć zawodniczki okres przygotowawczy, w którym wygrały większość meczy sparingowych. Pewną niewiadomą jest za to jak łaskowianki wypadną w konfrontacji z "nowymi" dla siebie drużynami z którymi dotychczas nie grały.

Mecz zostanie rozegrany w hali sportowej przy ulicy Berlinga w Łasku 25 września 2016 roku o godzinie 1800. Trenerem zespołu z Łasku jest Bogdan Lipowski.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!