Spartan Fight 5: przegrana Dominika Chmiela w Tauron Arenie

Marcin Jankowski, 10.10.2016 11:36
Dominik Chmiel nie zaliczy do udanych pierwszej walki jaką stoczył na gali Spartan Fight 5 w sportach walk na zasadach MMA. Jego przeciwnik - Mykhola Hrynchuk z Ukrainy okazał się lepszy i to on mógł się cieszyć ze zwycięstwa w krakowskiej Tauron Arenie.

Reprezentant m. in. Łaskiego Bractwa TSW na Spartan Fight 5


Dominik Chmiel na co dzień związany z klubem Octopus Pabianice, Łaskim Bractwem TSW oraz 32. Bazą Lotnictwa Taktycznego w Łasku po dłuższej przerwie podpisał zawodowy kontrakt na stoczenie kilku walk w ramach organizacji Spartan Fight. Fighter pierwszą szansę, specjalizujący się w formule Brasilian Jiu Jitsu, otrzymał na gali w Krakowie.

Do octagonu Dominik Chmiel wyszedł skupiony z zamiarem zrealizowania wcześniej założonego planu. To on jako pierwszy zaatakował przeciwnika, zdobywając punkty i szukając wcześniejszego zakończenia walki na swoją korzyść. Mykhola Hrynczuk wykorzystał jednak nieprzemyślane wejścia w nogi zawodnika związanego z Łaskiem, na koniec uderzając jeszcze kolanami w głowę Chmiela. W efekcie sędzie był zmuszony przerwać walkę i ogłosić zwycięstwo zawodnika z Ukrainy.

Wcześniej Dominik Chmiel swoją ostatnią walkę zawodową stoczył pod koniec 2014 roku, w której pokonał Łukasza Witosa. Po niej doznał kontuzji przez co aż do starcia w Tauron Arenie w Krakowie nie brał udziału w zawodowych walkach. W czasie przerwy od zawodowych występów, Dominik Chmiel uczestniczył w Mistrzostwach Wojska Polskiego, na których dwukrotnie z rzędu wywalczył tytuł Mistrza w Walce w Bliskim Kontakcie na zasadach MMA. W czerwcu 2016 roku był promowany na czarny pas BJJ z rąk Piotra Bagińskiego, znaną i cenioną postać świata MMA.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!