Reprezentacja Polski w piłkę nożną pokonała Niemcy!

Marcin Jankowski, 16.11.2016 17:42, aktualizacja 16.11.2016 22:55
Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 21 pokonała reprezentację Niemiec w piłce nożnej w towarzyskim spotkaniu przed młodzieżowymi Mistrzostwami Europy, które odbędą się w 2017 roku w Polsce. W związku z tym, że to właśnie Polska jest gospodarzem tej prestiżowej imprezy nasza reprezentacja w piłce nożnej ma zagwarantowany w niej udział.

Polska - Niemcy: zwycięstwo nad nie zwyciężonymi


Spotkanie pomiędzy reprezentacjami Polski i Niemiec zawsze elektryzowało wszystkich kibiców nie zależnie czy interesowali się oni mocno czy słabo piłką nożną. Ale ten rok 2016 naprawdę można zaliczyć do udanych pod względem sportowym nie tylko dla seniorskiej reprezentacji narodowej ale też tej do lat 21. Młodzieżowa drużyna nie przegrała ani jednego spotkania. Natomiast dla seniorów rok ten był bardzo udanych po rozegranych Mistrzostwach Europy 2016 we Francji gdzie po raz pierwszy naszym piłkarzom udało się wyjść z grupy i tym bardziej wygrać jedno spotkanie już w fazie pucharowej.

Zwycięstwo w meczu Polska - Niemcy wynikiem 1:0 na stałe zapisze się na kartach historii. Na listę strzelców fenomenalnym golem wpisał się Dawid Kownacki, reprezentujący na codzień drużynę Lecha Poznań w polskiej Ekstraklasie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne mecze naszych reprezentacji w kolejnym 2017 roku. Jak wspomniałem młodzieżowcy przygotowują się do Mistrzostw Europy natomiast seniorzy będą rozgrywali kolejne mecze w Eliminacjach Mistrzostw Świata w piłkę nożną, które zostaną rozegrane w Rosji w 2018 roku.

Euro 2017: Mistrzostwa Europy U21 w piłkę nożną w Polsce


Od 16 czerwca do 30 czerwca 2017 roku będą rozgrywane właśnie w Polsce Mistrzostwa Europy U21 2017 reprezentacji w piłkę nożną jako 21. edycja tej imprezy. Polska jako gospodarz tej imprezy została oficjalnie wybrana przez UEFA 21 stycznia 2015 roku. W turnieju Euro 2017 U21 udział weźmie 12 drużyn reprezentujących kraje z Europy a wszystkie mecze zostaną rozegrane na sześciu stadionach.

Szacuje się, że cały turniej Euro 2017 U21 odwiedzi 300 tysięcy kibiców z całej Europy, którzy będą podziwiali grę młodych piłkarzy. Finał zostanie rozegrany na stadionie Cracovii w Krakowie, który może pomieścić przeszło 15 tysięcy widzów. Oprócz tego mecze będą rozgrywane także na stadionach w Gdynii (stadion GOSIR), Bydgoszczy (Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka), Lublinie (Arena Lublin), Kielcach (Kolporter Kielce), Tychach (stadion miejski).

W chwili obecnej do Euro 2017 rocznika U21 w piłkę nożną zakwalifikowało się już dziewięć drużyn - Czechy, Włochy, Macedonia, Portugalia, Dania, Szwecja, Niemcy, Anglia i Słowacja. Polska jako gospodarz tego turnieju ma start zagwarantowany. Czekamy jeszcze na rozegranie dwóch baraży. Obrońcą tytułu Mistrza Europy do lat 21 jest Szwecja, która wygrała turniej rozgrywany w 2015 roku w Czechach.

Źródło: PZPN/Wikipedia.org
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!