Rekordziści Polski pojawią się na wyścigach Survival Wrak Race

Marcin Jankowski, 03.09.2016 11:25
W niedzielę na torze w Łasku odbędą się wyścigi wraków samochodowych Survival Wrak Race dla zapaleńców motoryzacji. Nie zabraknie także atrakcji dla widzów a jedną z nich będą odwiedziny Iron Warriors Team czyli grupy studentów Politechniki Łódzkiej, którzy są rekordzistami Polski za sprawą oszczędnego bolidu, który sami skonstruowali.

Rekordziści Polski z Politechniki Łódzkiej w Łasku


Iron Warriors Team to studenci Politechniki Łódzkiej, którzy postawili sobie za cel stworzyć pojazd spalający jak najmniej paliwa. W wyniku ich prac opracowali oszczędny bolid, dzięki któremu przejechali na 1 litrze paliwa aż 837 kilometrów i ustanowili tym samym nowy rekord Polski. Zespół składa się z ponad 20 ambitnych osób, które za sprawą swojej ciężkiej pracy są rozpoznawalne nie tylko w naszym regionie ale także w całej Polsce. Poza studentami wydziału mechanicznego i elektrycznego w drużynie można spotkać chemików, informatyków, a nawet architektów. Drużyna na swoim koncie posiada dwa bolidy EcoArrow I, którym startowała w 2013 roku oraz EcoArrow II w 2014.

Shell Eco-marathon to coroczne wydarzenie, którego europejska edycja odbywa się w Rotterdamie w Holandii. Na tych międzynarodowych zawodach nie liczy się prędkość, ale innowacyjność i ekologiczne rozwiązanie. Grupy młodych inżynierów również z różnych uczelni technicznych z Polski samodzielnie konstruują pojazdy, które dzięki niewielkim oporom mają przejechać maksymalną liczbę kilometrów na jednym litrze paliwa. Shell Eco-marathon to prestiżowe zawody, o których mówi się na całym świecie. Łódzka drużyna biorąc w nich udział rozwija swoje umiejętności techniczne, logistyczne oraz personalne, które przydadzą im się w późniejszej karierze zawodowej. Współpracują również z firmami spoza Politechniki Łódzkiej.

Dzięki trzem udziałom w tej prestiżowej imprezie, zespołowi Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej udało się odnieść sukces i zyskać poważanie wśród innych konstruktorów. Dzięki Survival Wrak Race każdy będzie mógł osobiście spotkać się z członkami zespołu i poznać ich bliżej.

Zawody Survival Wrak Race odbędą się 4 września 2016 roku o godzinie 900 na torze w Łasku, na których wystartuje przeszło 30 załóg w tym reprezentacja naszego serwisu informacyjnego Kolumna24 Sport Team.
Tor Survival Wrak Race w Łasku
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!