Przygotowania Polaków do świąt Bożego Narodzenia? [Infografika]

Marcin Jankowski, 22.12.2016 10:16
Z sondy przygotowanej przez Prezentmarzeń jasno wynika, że Polacy nie tylko na co dzień ale również przed świętami Bożego Narodzenia bardzo chętnie wykorzystują internet i urządzenia mobilne. W okresie świątecznym, najczęściej poszukujemy w internecie przepisów kulinarnych(27%), inspiracji na dekoracje domowe (24%) oraz życzeń świątecznych i kolęd (20%).

Skąd czerpiemy pomysły na prezenty na Boże Narodzenie?


Grudzień, to czas kiedy szukamy inspiracji do świątecznej dekoracji domu, przygotowania potraw wigilijnych i ciekawych pomysłów na prezenty dla najbliższych. Źródłem inspiracji do urządzenia wystroju bożonarodzeniowego, jak deklarują respondenci jest głównie Internet – 36% wskazań, telewizja – 26% wskazań oraz inspiracje od znajomych – 23% i prasa- 15%. W poszukiwaniu upominków pod choinkę, pomysły czerpiemy przede wszystkim z Internetu – 40% wskazań. Często także korzystamy z pomocy znajomych – 27% wskazań. Ponad 18% respondentów korzysta z sugestii osoby, którą chce obdarować.

Choć prawie połowa Polaków o prezenty dla najbliższych woli zadbać wcześniej, drugie tyle odkłada to na ostatnią chwilę. Jak wskazują odpowiedzi respondentów sondy, 19% z nich zaczyna myśleć o zakupie świątecznych podarunków już w listopadzie, a nieco ponad jedna czwarta rozgląda się za nimi po Mikołajkach. Tydzień przed Bożym Narodzeniem prezenty kupuje 34% badanych, a 20% czeka z tym do ostatniej chwili.

Gdzie najchętniej kupujemy prezenty? 34% Polaków wybiera się w tym celu do galerii handlowych. Nieco mniej - 29% z nas - zamawia świąteczne podarunki w Internecie. Supermarkety nie ustępują im miejsca - na poszukiwania prezentów udaje się tam 23% osób, a 14% woli małe sklepy. W kwestii wyboru podarunków świątecznych stajemy się coraz bardziej kreatywni – co trzeci respondent jest gotów, aby podarować bliskiej osobie prezent w formie przeżycia.

Współczesny sposób życia przekłada się na nasze oczekiwania względem otrzymywanych prezentów. Coraz bardziej doceniamy upominki, które pozwalają nam doświadczyć czegoś nowego, przeżyć jakąś przygodę z nutką adrenaliny – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń. Prezenty w formie przeżyć pozwalają niejednokrotnie spełniać marzenia i realizować pasje, na które nie mamy czasu bądź odwagi się zdecydować. – dodaje.

Takie wnioski płyną z sondy "Jak współczesne technologie zmieniają świąteczne zwyczaje Polaków" zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń wśród 4162 Polaków.
GALERIA
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!