Poznaj historię łaskiego sportu przez internet

Marcin Jankowski, 07.07.2016 12:55
Mimo wszystko nasz region ma bardzo bogatą historię sportu, o której nie wszyscy wiedzą a przede wszystkim nie mają możliwości jej poznania. Dlatego w internecie, za sprawą historyków-wolontariuszy powstają bardzo interesujące projekty, które przybliżają historię różnych miejsc czy wydarzeń. Jedną z takich stron jest właśnie Historia łaskiego sportu.

Historia łaskiego sportu na Facebooku


Historia łaskiego sportu to profil na popularnym portalu społecznościowym Facebook, na którym publikowane są zdjęcia pamiątek i wydarzeń przedstawiające historię sportu w Łasku i regionie. Projekt ten prowadzony jest przez osobę prywatną, która aktywnie brała udział w tworzeniu sukcesów łaskiego sportu na boiskach w regionie. Oczywiście teraz przyszedł czas na dokumentowanie wszystkiego aby inne osoby mogły poznać Łask i wszystko co się w nim działo.

Pamiętajmy, że zbieranie materiałów do tego typu przedsięwzięć jest czasochłonne dlatego każda pamiątka, która przybliża wszystkim oblicze dawnych lat jest bardzo cenna. Każdy kto posiada cokolwiek w postaci pucharów, dyplomów czy innych zdjęć lub cennych dokumentów może przygotować ich prezentację w wersji elektronicznej (zdjęcie, film) i przekazać twórcom profilu ewentualnie skontaktować się z nami poprzez Kolumna24. Wszystkie materiały zostaną przekazane zainteresowanym osobom.

Kolumna na starych zdjęciach - historia Łasku-Kolumny


Nie mniej interesujący projekt prowadzony jest także przez Stowarzyszenie Zielona Kolumna - Kolumna na starych zdjęciach. Z kolei na tym profilu publikowane są wszystkie materiały związane z Łaskiem-Kolumną z różnych okresów historycznych. Tak jak wcześniej, liczy się każda pamiątka czy zdjęcie, które pozwolą odszyfrować dawne tajemnice naszej miejscowości. Wybrane zdjęcia starej Kolumny można oglądać na wystawie w Łaskim Domu Kultury do końca sierpnia.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!