Policja Zelów: zabił swojego kompana od butelki i okrył go kocem

Marcin Jankowski, 03.10.2016 18:18
W trakcie libacji alkoholowej w jednym z prywatnych domów w Zelowie doszło do tragicznego zdarzenia, w trakcie którego zabity został 51-letni mieszkaniec powiatu łaskiego. 62-letni Zelowianin, który zaprosił inne osoby do siebie zabił jednego ze współtowarzyszy ponieważ ten zapalił w wewnątrz pomieszczenia papierosa...

Zabił swojego kompana za palenie papierosów i okrył go kocem


Policja została o całym zdarzeniu powiadomiona w późne czwartkowe popołudnie (29 września). Do Komendy zadzwoniła kobieta, która powiedziała że w jednym z domów na terenie Zelowa mogą znajdować się zwłoki mężczyzny. Na miejscu pod wskazanym adresem Policjanci zatrzymali 62-letniego właściciela posesji i faktycznie znaleźli w jego domu zwłoki 51-letniego mieszkańca powiatu łaskiego okryte kocem.

Według ustalań Policji z Bełchatowa, które potwierdził zabójca, ten miał wielokrotnie uderzyć w głowę swojego kompana ponieważ zdenerwował się na niego w momencie kiedy mu jego młodszy kolega zdemolował mieszkanie a na dodatek zapalił papierosa wewnątrz mieszkania. W organizmie zabójcy w momencie zatrzymania znajdował się promil alkoholu. W trakcie działań śledczych pod nadzorem Prokuratury ustalono, że w libacji alkoholowej brało udział kilka osób jednak część z nich opuściła lokal przed przyjazdem funkcjonariuszy ale mieli wiedzę o tym co się stało. Każdy z nich był pod wpływem alkoholu.

Mężczyźnie z Zelowa grozi w najlepszym wypadku kara 25-lat więzienia lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. 1 października Sąd Rejonowy w Bełchatowie zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt tymczasowy.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!