Policja Łask: plaga pijanych kierowców na drogach regionu

Marcin Jankowski, 30.08.2016 13:51
W ostatnim czasie doszło do wielu zatrzymań nietrzeźwych kierowców w naszym regionie za pewne za sprawą ostatniego weekendu sierpniowego, na który złożyła się także sprzyjająca pogoda do wypoczynku. Liderem tego niechlubnego rankingu okazał się 39-letni kierowca z ponad 2,3 promilami alkoholu w organizmie, który na dodatek przewoził 3-letnie dziecko.

Akcja "Ostatni Weekend Wakacji" Policji w Łasku


W ostatni weekend wakacji cały powiat łaski został objęty akcją Policji z Łasku - "Bezpieczny weekend - Ostatni Weekend Wakacji", który miała na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa kierującym na drogach naszego regionu. Na szczęście w tym czasie nie doszło do żadnego tragicznego wypadku ale za to powiększył się niechlubny ranking nietrzeźwych kierowców.

Czasem bezmyślność niektórych kierowców nie zna granic, a zwłaszcza 39-letniego mężczyzny, który miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Na dodatek mężczyzna przewoził w foteliku 3-letnie dziecko. Pijany kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji z Komisariatu w Widawie, który podległy jest pod Komendę Powiatową Policji w Łasku. Z informacji jakie podała Policja w Łasku, mężczyźnie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości może grozić do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Tak jak przewidywali policjanci w ostatni weekend sierpnia można było zauważyć na naszych drogach wzmożony ruch samochodów. Podczas 68 przeprowadzonych kontroli drogowych, najwięcej mandatów "posypało się" za przekroczenie prędkości. W sumie odnotowano 7 kolizji i zatrzymano 4 nietrzeźwych kierowców.

Policja Łask
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!