Pabianice: Dzień Strażaka Druhów z OSP Dobroń i OSP Orpelów

Marcin Jankowski, 06.05.2017 11:34
Już w tą niedzielę odbędzie się Powiatowa Majówka Strażacka w Pabianicach połączona z obchodami Dnia Strażaka i 25 – lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej, w której udział wezmą m. in. druhowie z OSP Drobroń oraz OSP Orpelów. Odbędą się one 7 maja na terenie MOSiR "Lewityn" w Pabianicach przy ul. Bugaj. Do wzięcia w uroczystościach zapraszają Komenda Powiatowa PSP w Pabianicach wraz z Urzędem Miasta Pabianic oraz Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Dzień Strażaka i Majówka na Lewitynie w Pabianicach


Początek uroczystości rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej przy ul. Popławskiej 22 o godzinie 1300, która zostanie poprzedzona przemarszem pododdziałów ulicami osiedla Bugaj. Po niej kolumna wozów strażackich przejedzie ulicami Pabianic na teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gdzie o godzinie 1430 rozpocznie się część oficjalna Dnia Strażaka i Majówki Powiatu Pabianickiego od przekazania "Strażackiego Toporka", symbolu powiatowych majówek strażackich, do rąk Prezydenta Pabianic. Około godziny 1600 zakończy się część oficjalna i rozpocznie wspólna biesiada strażacka połączona z pokazami sprzętu do ratownictwa wodnego, wysokościowego i przegląd orkiestr.

Podczas uroczystości zostaną wręczone medale, wyróżnienia oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe a następnie rozpoczną się pokazy m. in ratowania tonącego z pomocą motorówki czy ewakuacja poszkodowanego przy użyciu technik alpinistycznych.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!