Orlik Łask-Kolumna: Turniej tenisowy z dużymi emocjami

Marcin Jankowski, 12.08.2016 10:29
Choć mogłoby się wydawać, że to zwykła gra o przysłowiową pietruszkę to jednak Turniej tenisowy zorganizowany na boisku Orlik w Łask-Kolumnie przyniósł grającym bardzo dużo emocji. W Turnieju tenisa ziemnego wzięło udział sześciu zawodników o zróżnicowanych umiejętnościach jednak to tylko sprawiło, że gra była jeszcze ciekawsza i można było spodziewać się interesujących spotkań.

Turniej tenisa ziemnego Orlik Łask-Kolumna 2016


W turnieju udział wzięli: Jakub Mielczarek, Damian Pawlak, Bartosz Pawlak, "Mysza", Marcin Jankowski i Jacek Raczkowski jako organizator całej zabawy. Mecze eliminacyjne rozegrano w dwóch grupach, do których dolosowano zgłoszonych zawodników. W Grupie A znaleźli się Jakub Mielczarek, Bartosz Pawlak i Jacek Raczkowski natomiast w Grupie B Damian Pawlak, Marcin Jankowski i "Mysza". Dwóch zawodników z każdej grupy awansowało do półfinałów a następnie rozegrano mecze o miejsca V, III i I.

Zacięta walka z meczy grupowych przeniosła się na poszczególne finały. Każdy z zawodników postawił sobie wysoką poprzeczkę o dojście do finału. W pierwszym meczu półfinałowym Marcin Jankowski - Jakub Mielczarek wygranym okazał się Jakub, pokonując Marcina 2:3. W drugim meczu półfinałowym pomiędzy Jacek Raczkowski - Damian Pawlak również zwycięski wyszedł ten drugi, pokonując samego organizatora tych zmagań 2:3.

Po zakończonych półfinałach przyszedł czas na walkę o poszczególne miejsca w klasyfikacji końcowej. Mecz o V miejsce pomiędzy "Myszką" a Bartoszem Pawlakiem zakończył się wynikiem 1:3. W meczu o III miejsce Jacek Raczkowski nie dał żadnych szans Marcinowi Jankowskiemu, który przegrał aż 3:0 i musiał uznać wyższość umiejętności przeciwnika nad swoimi. W końcu mecz o pierwsze miejsce okazał się iście emocjonujący. Choć sam wynik końcowy tego nie oddaje, w samym meczu trwała walka punkt za punkt. Ostatecznie na najwyższym miejscu stanął Damian Pawlak pokonując Jakuba Mielczarka 3:1.

Sam turniej był dobrą zabawą dla startujących i okazją do nauki gry w tenisa, który nie jest najpopularniejszą dyscypliną ale jak się okazało przynoszącą dużo frajdy. Ponadto każdy z zawodników otrzymał okolicznościowy medal. Oczywiście teraz czas na rewanż...
GALERIA
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!