Orlik Łask-Kolumna: piknik sportowo-rekreacyjny

Marcin Jankowski, 28.07.2016 13:43
Ideą powstania Orlików było umożliwienie wszystkim aktywnego spędzania wolnego czasu oraz podnoszenie swoich zdolności sportowych. Orlik w Łask-Kolumnie stał się właśnie takim miejscem, które jest bardzo chętnie odwiedzane przez okolicznych mieszkańców i nie tylko. Okres wakacyjny jest także okazją do organizowania pikników sportowo-rekreacyjnych w Łask-Kolumnie dla młodzieży.

Dzień sportu na Orliku w Łask-Kolumnie


Oprócz wcześniej wspomnianego już Street Balla, jeden z opiekunów w ośrodku sportowo-rekreacyjnym Orlik Łask-Kolumna - Jacek Raczkowski - przygotował przy współudziale zainteresowanych piknik o charakterze sportowym dla uczniów. Zawodnicy mogli rywalizować ze sobą w tak lubianych i popularnych dyscyplinach sportowych jak piłka nożna i siatkówka.

W poprzednim tygodniu - 22 lipca 2016 roku uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum wzięli udział w Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej. Trzy zespoły - Gitara Kolumna, JD Kolumna i Apostołowie Łask rozegrali po dwa mecze. Gitara Kolumna wygrywając Turniej - (4:2) z Apostołami Łask oraz (5:4) z KD Kolumna - zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce należało do JD Kolumna, która okazała się lepsza od Apostołów Łask wygrywająć (8:5). Na trzecim miejscu znaleźli się siłą rzeczy Apostołowie Łask.

W tym samym dniu, podczas dnia sportu na Orliku w Łask-Kolumnie rywalizowały ze sobą dwie drużyny uczniów szkół średnich: OSM Kolumna oraz "Bez nazwy". Wynik spotkania po ponad godzinnej rywalizacji zakończył się remisem 10:10 i w związku z tym zarządzono rzuty karne. Po oddaniu strzałów przez wszystkich zawodników obu druzyn o jedno trafienie lepsi okazali się zawodnicy OSM Kolumna.

Piknik sportowy i turniej siatkówki


Kolejny dzień należał do siatkarzy. 23 lipca stanęły na przeciwko siebie cztery - dwuosobowe zespoły. W czasie trwania pikniku sportowo – rekreacyjnego rozgrywały one mecze w ramach połączonego turnieju piłki siatkowej. System rozgrywek zakładał grę "każdy z każdym".

Klasyfikacja końcowa po zakończonym Turnieju przedstawia się następująco:

1. Jakub Surowy / Marcin Sobierajski
2. Damian Pawlak / Łukasz Baranowicz
3. Tomasz Strój / Jan Sobolewski
4. Jakub Mielczarek / Artur Wojtasik

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali poczęstunek w formie grilowanej oraz medale za wyniki sportowe.
GALERIA
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!