Muzeum Historii Łasku zaprasza na Noc Muzeów

Marcin Jankowski, 11.05.2016 23:30
W najbliższą sobotę 14 maja 2016 roku Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku zorganizuje w budynku Muzeum Historii Łasku pierwszą noc muzeów w naszym mieście, podczas której zaplanowano liczne atrakcje.

Noc Muzeów w Łasku


Raz do roku w całej Polsce - muzea, galerie sztuki i inne atrakcyjne obiekty, do których na co dzień nie ma dostępu - są otwierane nocą dla zwiedzających aby każdy bez przeszkód mógł zapoznać się z ich wystawami. Noc muzeów cieszy się bardzo dużą popularnością wśród zwiedzających i z roku na rok przybywa chętnych do poznawania sztuki, kultury i historii w ten sposób.

W tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowana Noc muzeów w Łasku, dzięki Bibliotece Publicznej, która w Łaskim Muzeum Historii 14 maja 2014 roku od godziny 1830 do godziny 2330 umożliwi zwiedzanie obiektu. W czasie trwania nocy muzeów każdy będzie mógł obejrzeć wystawę "350 lat Kościoła św. Ducha w Łasku" oraz poznać stroje oddziału Rzymian Łaskich oraz Łaskiego Bractwa Strzelców Kurkowych.

W programie od godziny 1900 przewidziano warsztaty dla dzieci, na których będą mogli poznać sztukę pięknego pisania. Po nich Przemysław Michonia wygłosi prelekcję na temat "966. Państwo i Kościół" a po niej odbędzie się spotkanie z Romanem Olszowcem - kolekcjonerem gramofonów i starych płyt.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!