MULKS Łask: wygrana z TS Gruszczyce i znowu pierwsze miejsce

Marcin Jankowski, 26.09.2016 13:11
W minioną sobotę (24 września) w siódmej kolejce Klasy A grupy II okręgu sieradzkiego MULKS Łask zwyciężył z TS Gruszczyce wynikiem 5:2. Choć w większej części gry to piłkarze MULKSu przeważali grając u siebie, nie ustrzegli się własnych błędów i na dodatek mieli wiele szczęścia patrząc na skuteczność przeciwnika.

MULKS Łask - TS Gruszczyce - dobra gra zmącona przestojami piłkarzy z Łasku


Od samego początku piłkarze MULKS Łask zagrali pewnie co zaowocowało szybko zdobytym golem. Dalsza część gry wyglądała różnie, choć z przewagą po stronie gospodarzy. TS Gruszczyce przyjechali do Łasku z chęcią zwycięstwa ale od samego początku nie mogli sobie poradzić z własną organizacją gry co róż uwidoczniając to poprzez próby wywarcia presji na sędziach oraz bogatym słownictwem podwórkowym. W połowie pierwszej części gry zdobyli bramkę wyrównującą po samobójczym strzale jednego z obrońców z Łasku. Trudny moment dla MULKS został przełamany aktywniejszą grą co z kolei doprowadziło do samobójczej bramki jednego z zawodników z TS Gruszczyc. W końcówce pierwszej połowy wynik na 3:1 podwyższył Błażej Waga co pozwoliło zejść Łaskowianom na przerwę ze spokojem.

W drugiej połowie MULKS Łask miał wiele szczęścia ponieważ goście wykazali się... dużą nieskutecznością. Pomógł im w tym również bramkarz z Łasku - Sławek Świątek. Po strzale Kaspra Młynarczyka na 4:1 wydawało się, że jest już po meczu jednak do głosu ponownie doszli zawodnicy z TS Gruszczyc strzelając gola. Wynik meczu pomiędzy MULKS Łask - TS Gruszczyce ustalił Mateusz Drąg w 83 minucie spotkania po ładnym strzale z rzutu wolnego.

W tym meczu drużyna z Łasku miała wiele szczęścia ponieważ przy lepszej organizacji gry przyjezdnych wynik mógł być inny a na dodatek na szczęście nie wykorzystali kilku szans na strzelenie gola. Gospodarze przeważali w większej części spotkania rozważną i poukładaną grą czego nie można powiedzieć o grze gości. W całym spotkaniu zabrakło efektownych strzałów z daleka jednak cieszy wynik meczu i fakt, że przez cały tydzień to MULKS Łask będzie liderem tabeli Klasy A grupy II okręgu sieradzkiego.

Lista strzelców bramek MULKS Łask po 7 kolejkach:

Błażej Waga - 6 goli
Jacek Majda - 6 goli
Dominik Janeczek - 4 gole
Dawid Różycki - 2 gole
Krystian Klewin - 1 gol
Marcin Kwiatek - 1 gol
Jakub Pospiszył - 1 gol
Krzysztof Kanios - 1 gol
Dominik Brajtenbach - 1 gol
Kasper Młynarczyk - 1 gol
Mateusz Drąg - 1 gol

W najbliższy weekend w 8 kolejce na drodze do zwycięstwa MULKS Łask stanie zespół KS Inter Woźniki. 1 października 2016 roku o godzinie 1600 drużyny zmierzą się na boisku sportowym Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku. 5 drużyna po siedmiu spotkaniach jak do tej pory nie przegrała ani jednego meczu. Na swoim koncie zespół z Woźnik ma cztery zwycięstwa oraz trzy remisy, tracąc tym samym do lidera - MULKS Łask raptem tylko jeden punkt. Nie mniej interesująco wygląda czołówka tabeli, w której aż cztery zespoły - MULKS Łask, KS Karsznice, KS Tęcza Brodnia i KS Unia Sieradz Męka mają po 16 punktów.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!