MULKS Łask: ulga po ostatnim gwizdku sędziego w meczu z Interem

Marcin Jankowski, 03.10.2016 17:27, aktualizacja 04.10.2016 08:47
KS Inter Woźniki Sieradz przyjechał do Łasku by tu zmierzyć się z lokalnym zespołem MULKS Łask o mistrzostwo Klasy A grupy II okręgu sieradzkiego w piłkę nożną. Mecz mógł zadowolić kibiców ponieważ na przeciw siebie stanęły dwie drużyny z czołowych miejsc w tabeli a beniaminek z Sieradza to nie jest drużyna do bicia.

Nie wykorzystany karny i nerwówka do ostatniego gwizdka


Od pierwszych minut meczu piłkarze MULKS Łask zastosowali presing i zepchnęli przeciwników na ich połowę. Czego nie oglądaliśmy w poprzednim meczu, tym razem wychodziło bez zarzutu czyli strzały z daleka na bramkę. Mimo "kąśliwych uderzeń" piłkarzy MULKS Łask, bardzo dobrze spisywał się bramkarz KS Interu Woźniki a zwłaszcza w drugiej połowie gdzie wybronił szereg piłek. W sobotnie popołudnie bardzo dobrze pracowała obrona MULKS Łask czyszcząc większość piłek na przedpolu po swojej stronie.

Jak przystało na drużynę, która przed tym meczem nie odniosła żadnej porażki - czyli KS Inter Woźniki, goście odpowiedzieli kilkoma akcjami, które zagroziły bramce Sławomira Świątka a zwłaszcza strzał w poprzeczkę. Druga połowa była bardziej wyrównana ponieważ jedna jak i druga drużyna miała szanse na strzelenie bramek. Na pierwszego i jedynego gola w tym meczu widzowie musieli czekać aż do 52 minuty, kiedy to Jacek Majda (MULKS Łask) strzela do bramki KS Interu Woźniki.

Na kilka minut przed końcem spotkania doskonałą sytuację wypracowuje Błażej Waga, który został zatrzymany faulem w polu karnym a sędzie w konsekwencji dyktuje rzut karny. Do piłki podchodzi Dominik Brajtenbach, jednak jego strzał broni bramkarz KS Interu Woźniki. Na szczęście MULKS Łask prowadził już od 52 minuty jednak patrząc na punktację w tabeli w tym sezonie w ostatecznym rozrachunku będzie się liczyła każda strzelona bramka.

9. kolejka Pisia Zygry - MULKS Łask na wyjeździe


Po dwóch spotkaniach z rzędu, które rozegrał u siebie MULKS Łask, czas na wyjazd na mecz Pisia Zygry. Spotkanie rozegrane zostanie 9 października 2016 roku o godzinie 1500. Obecnie MULKS Łask zajmuje drugie miejsce w tabeli Klasy A grupy II okręgu sieradzkiego zaraz KS Karsznice, które przewodzą w tabeli z taką samą liczną punktów jak zespół z Łasku. Pisia Zygry natomiast zajmuje obecnie siódme miejsce z 4 wygranymi i 4 porażkami.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!