MULKS Łask: młodzież w reprezentacji województwa łódzkiego

Marcin Jankowski, 12.09.2016 11:27
MULKS Łask to nie tylko drużyna seniorska, która rozgrywa swoje mecze w Klasie A okręgu sieradzkiego ale także liczne grupy młodzieżowe i dziecięce, rozwijające swój talent piłkarski. Umiejętności młodszych piłkarzy został zauważony przez trenerów kadry województwa łódzkiego i powołano kilku piłkarzy MULKS Łask na konsultacje przed meczowe.

Turniej PZPN o Puchar im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim


W najbliższy wtorek, 13 września 2016 roku w Aleksandrowie Łódzkim zmierzą się reprezentacje Łódzkiego Związku Piłki Nożnej oraz Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Turniej o Puchar im. Włodzimierza Smolarka rozpocznie się o godzinie 1100 meczem kadry U-14, natomiast o 1300 zagra kadra U-13. Wśród zawodników w roczniku 2004 znalazł się Dawid Owczarek (U-13) na co dzień reprezentujący barwy MULKS Łask.

Zawody o Puchar im. Włodzimierza Smolarka, wybitnego piłkarza, reprezentanta Polski są jedną z form popularyzacji piłki nożnej oraz selekcji utalentowanej młodzieży, a zarazem rywalizacji sportowej wojewódzkich związków piłki nożnej. Rozgrywki prowadzone są na dwóch etapach - grupowe oraz finałowe. W Turnieju drużyny zostały podzielona na cztery grupy. Łódzki ZPN znalazł się w pierwsze grupie razem z Podlaskim ZPN, Warmińsko-Mazurskim ZPN oraz Mazowieckim ZPN. Do finału awansują drużyny z pierwszego i drugiego miejsca z poszczególnych grup.

Zgrupowanie kadry województwa łódzkiego U-16


Ponadto na konsultacje kadry województwa łódzkiego powołano także dwóch starszych kolegów Dawida - Mateusza Błaszczyka i Jakuba Stryja - obaj z rocznika 2001 (U-16). Konsultacje odbędą się pod okiem trenerów Sławomira Kraski i Dawida Suta na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi.

Zdjęcie ilustracyjne: boisko piłki nożnej
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!