Mateusz Kijowski wezwany do ustąpienia z funkcji prezesa

Marcin Jankowski, 17.01.2017 18:17, aktualizacja 17.01.2017 18:21
Biuro Prasowe Komitetu Obrony Demokracji poinformowało, że podczas Zarządu Głównego Stowarzyszenia, w obecności przedstawicieli większości regionów, podczas posiedzenia w dniach 16 - 17 stycznia 2017 roku podjęło kilka uchwał i decyzji. Najważniejszą z nich jest wezwanie Mateusza Kijowskiego przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji do niezwłocznego ustąpienia z funkcji przewodniczącego Zarządu.

Komitet Obrony Demokracji wprowadza zmiany


Jednym z głównych powodów były nieprawidłowości w rozliczaniu faktur przez dotychczasowego przewodniczącego. Zarząd stwierdził, że środki finansowe wypłacone spółce MKM Studio (red. prowadzonej przez Mateusza Kijowskiego) tytułem faktur nie zostały zwrócone do Stowarzyszenia do dnia 16 stycznia 2017 roku.

Ponadto Zarząd Główny Stowarzyszenia KOD-u przyjął rezygnację Piotra Chabory z funkcji Członka Zarządu Stowarzyszenia KOD-u oraz Skarbnika Stowarzyszenia KOD, Zarząd jednogłośnie podjął uchwałę o przyjęciu do Zarządu Głównego Stowarzyszenia KOD Krzysztofa Łozińskiego. Została podjęta także uchwała o rozwiązaniu umowy z dotychczasowym biurem rachunkowym. Trzech Członków Zarządu zobowiązało się do znalezienia nowego biura rachunkowego oraz przestawienia co najmniej trzech ofert współpracy z biurem audytorskim, a następnie wyboru biura audytorskiego, które przeprowadzi audyt księgowo-finansowy Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!