Łódź: zatrzymano 3 osoby, które zaatakowały strażników kolei

Marcin Jankowski, 14.04.2017 09:36
Funkcjonariusze łódzkiej policji zatrzymali trzy osoby - dwóch mężczyzn i kobietę - którzy wspólnie zaatakowali SOK-istów w poniedziałkowe popołudnie w rejonie torowiska kolejowego przy Trasie Górna. Podczas tamtej interwencji strażników ochrony kolei grupa była na tyle agresywna, że Strażnicy musieli użyć broni, oddając trzy strzały ostrzegawcze.

Trzy osoby zatrzymane po awanturze z SOK-istami w Łodzi


W poniedziałkowe popołudnie, 10 kwietnia 2017 roku około godziny 1800, Strażnicy Ochrony Kolei natrafili na trzy osobową grupę spożywającą alkohol w rejonie torowiska kolejowego przy Trasie Górna. Ci jednak po próbie wylegitymowania stali się agresywni i wulgarni, atakując również Strażników kamieniami z pobliskiego torowiska. W ostateczności musieli oni oddać strzały ostrzegawcze ale nawet i to nie pomogło ponieważ napastnicy uciekli.

Na miejscu policja rozpoczęła czynności, które w ostateczności doprowadziły do zatrzymania 13 kwietnia trzech osób - 27-latka, który miał już konflikt z prawem w związku z pobiciem oraz jego 18-letnią siostrę. Poza tym w rękach stróżów prawa znalazł się także nie notowany 26-latek. Zgromadzony materiał dowodowy zostanie teraz przekazany do prokuratury. Nie wykluczone, że w najbliższym czasie zatrzymani usłyszą zarzuty. Mogą odpowiedzieć za czynną napaść, naruszenie nietykalności funkcjonariuszy oraz ich znieważenie. Są to przestępstwa zagrożone odpowiednio karami 10, 3 i roku pozbawienia wolności.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!