Łódź: czy EXPO 2022 odbędzie się w naszym mieście?

Marcin Jankowski, 10.04.2017 11:00
W poprzednim tygodniu do Łodzi przyjechali przedstawiciele Międzynarodowego Biura Wystaw aby zwiedzić miasto i ocenić jego możliwości w realizacji wystawy EXPO 2022. Ostateczną decyzję poznamy już w listopadzie 2017 roku, kiedy zostanie oficjalne miasto organizator. Kandydatura stolicy naszego regionu została zgłoszona do wyścigu o EXPO 2022 w czerwcu 2016 roku przez wiceministra Piotra Glińskiego.

Czy EXPO 2022 odbędzie się w Łodzi?


Oficjalna delegacja BIE z Vicente G. Loscertales na czele, została powitana na nowym Dworcu Fabrycznym przez wicewojewodę łódzkiego - Karola Młynarczyka. W trakcie wizytacji odbyły się oficjalne rozmowy z premier Beatą Szydło, marszałkami Sejmu i Senatu – Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim.

- Jestem bardzo zadowolony z tych spotkań. Chciałbym także podkreślić wspólne zdecydowanie i determinację, żeby walczyć o EXPO w Łodzi, a podziały polityczne nie mają żadnego znaczenia – mówił wicepremier Piotr Gliński. Ostatniego dnia wizyty, goście spotkali się także z prezydentem RP – Andrzejem Dudą.

Zatem do piątku jest czas, żeby przekonać członków misji ewaluacyjnej, że Łódź podoła organizacji EXPO. Goście zbadają program, biznesplan, tereny, wszelkie uwarunkowania i finansowe zabezpieczenia. – Chcemy także poznać mieszkańców miasta. To oni są kluczowym czynnikiem przy przyznaniu przez nas EXPO – powiedział Vicente G. Loscertales, dyrektor generalny BIE i szef delegacji biura. – Mam nadzieję, że wyjeżdżając powiemy, iż miasto Łódź jest doskonale przygotowane do EXPO.

W ciągu kilku dni, przedstawiciele miasta Łodzi oraz rządu mieli czas aby przekonać, że kandydatura Łodzi do organizacji EXPO to bardzo dobry pomysł. Goście zbadali program, biznesplan, tereny i wszelkie uwarunkowania i finansowe zabezpieczenia. – Chcemy także poznać mieszkańców miasta. To oni są kluczowym czynnikiem przy przyznaniu przez nas EXPO – powiedział Vicente G. Loscertales, dyrektor generalny BIE i szef delegacji biura. – Mam nadzieję, że wyjeżdżając powiemy, iż miasto Łódź jest doskonale przygotowane do EXPO.

W spotkaniu udział brali także marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i inni przedstawiciele władz miejskich oraz radni Sejmiku Wojewódzki, jak również radni Rady Miejskiej w Łodzi.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!