Łódzkie: nowa obwodnica Bełchatowa oddana dla ruchu samochodowego

Marcin Jankowski, 23.12.2016 21:41
Mieszkańcy Bełchatowa od dzisiaj mogą korzystać z nowo oddanego odcinka obwodnicy miasta, przebiegającej na północ od centrum. Dla większości zmotoryzowanych, podróżujących na co dzień przez Bełchatów czy tylko tranzytem jest to bardzo dobra nowina gdyż od początku obwodnica była budowana aby wyprowadzić ciężki ruch z centrum miasta i usprawnić przejazd.

Obwodnica Bełchatowa - cztery miesiące przed wyznaczonym terminem


23 grudnia 2016 roku nastąpiło uroczyste otwarcie drogowej obwodnicy Bełchatowa omijającej miasto od północy, w którym uczestniczyli między innymi wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit oraz Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Kondraciuk. Jak można usłyszeć od Wykonawcy oraz przedstawicieli samorządu, nowa obwodnica Bełchatowa została oddana cztery miesiące przed czasem.

Koszt budowy obwodnicy Bełchatowa wyniósł ponad 145 milionów złotych a 11 kilometrowy odcinek drogi został wykonany przez firmę Budimex S.A. W ramach całej inwestycji na całej długości wybudowano cztery bezkolizyjne węzły drogowe oraz dziewięć wiaduktów i jeden most. Ponadto wzdłuż drogi zostały zamontowane urządzenia służące ochronie środowiska i bezpieczeństwu kierującym.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!