Łódź: sukces wystawy Kolumna na starych zdjęciach

Marcin Jankowski, 05.12.2016 23:50
Łódź, to kolejne miejsce po Łasku i Sieradzu gdzie zawitała wystawa starych zdjęć Łask-Kolumny przygotowana przez Stowarzyszenie Zielona Kolumna. Czasem wystarczy jeden obraz czy zdjęcie zamiast tysiąca słów aby pokazać prawdziwe oblicze Kolumny z przed lat. Tym razem wszyscy koneserzy starych fotografii mogą oglądać wystawę przez cały grudzień w Domu Kultury "502" w Łodzi.

Łódź to kolejne miasta po Łasku i Sieradzu gdzie można oglądać oblicze Kolumny


Stare zdjęcia, artykuły, ogłoszenia dotyczące Kolumny będą dostępne dla odwiedzających wystawę "Kolumna na starych zdjęciach" w Domu Kultury "502" w Łodzi, która została przygotowana przez Stowarzyszenie Zielona Kolumna. Od dłuższego czasu w mediach społecznościowych prowadzony jest profil pod tym samym tytułem, gdzie publikowane są stare, pożókłe fotografie przedstawiające historię a przede wszystkim codzienne życie mieszkańców Łask-Kolumny. Bazując na tych fotografiach, postanowili wyjść do ludzi i zaprezentować najciekawsze zdjęcia jak najszerszemu gronu osób.

- Chcemy pokazać najlepsze czasy Kolumny, przedstawić ją jako miejscowość letniskową tętniącą życiem, pełną turystów. Pragniemy zaprezentować miejsca, których fizycznie już nie ma, a które niewątpliwie żyją w pamięci wielu osób, drewniaki, które spłonęły lub zostały zburzone, nieistniejące już plaże, basen, staw i wiele podobnych. - mówią członkowie stowarzyszenia "Zielona Kolumna". - Naszym marzeniem jest dotrzeć tą wystawą do jak największego grona odbiorców, wywołać w ludziach miłe uczucia, ożywić pamięć i wspomnienia. Stawiamy sobie za cel uświadomienie społeczeństwa, że Kolumna była i jest wyjątkowa i piękna. Chcemy przybliżyć jej historię, pokazać ją jako miasto-ogród, jako architektoniczną perełkę na skalę krajową, z unikalnymi walorami przyrodniczymi i turystycznymi, z cudownymi mieszkańcami i turystami. - zapewniają organizatorzy.

Stowarzyszenie Zielona Kolumna - Kolumna na starych zdjęciach


Stowarzyszenie Zielona Kolumna powstało w 2013 roku w celu ochrony przyrody i zabytków Kolumny – m. in. drewnianej architektury w stylu szwajcarskim. Działa ono na rzecz zrównoważonego rozwoju lasów, polepszenia warunków życiowych w dzielnicy Kolumna miasta Łask, upowszechniania i pielęgnowania wiedzy na temat jej historii przez pryzmat idei "Miasta – Ogrodu", którą propagował założyciel Kolumny – Janusz Szweycer.

Wywiad z przedstawicielami Stowarzyszenia Zielona Kolumna przed wernisażem wystawy fotografii w Łaskim Domu Kultury, który miał miejsce 6 lipca 2016 roku.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!