Łódź: Podsumowanie charytatywnego zlotu #uśmiechdzieci

Marcin Jankowski, 01.09.2016 10:58
Charytatywny zlot samochodowy #uśmiechdzieci dla Domu Dziecka w Łodzi już za nami. Choć był to pierwszy zlot organizowany w tej konwencji, nie można było narzekać na brak zainteresowania ze strony widzów oraz dobrej zabawy uczestników.

Charytatywny zlot samochodowy dla Domu Dziecka w Łodzi


Tego dnia parking przy Atlas Arenie w Łodzi należał do kierowców driftu, którzy swoją widowiskową jazdą po wyznaczonym torze skupiali na sobie zainteresowanie widzów. Co prawda środek upalnego dnia i na dodatek ostatniego weekendu lata, sprawił że wielu Łodzian wybrało się odpoczynek poza miastem to i tak drifterzy nie mogli narzekać na brak zajęcia. Wydarzenie #uśmiechdzieci był zlotem charytatywnym dlatego oprócz kierowców, którzy przyjechali pokazać swoje tuningowane samochody zostali zaproszeni drifterzy.

Każdy z widzów mógł wykupić przejazd samochodem do driftów. W pewnym momencie na płycie pojawiły się aż cztery samochody, które zamiennie wjeżdżały na tor a ich kierowcy prezentowali swoje umiejętności. Ci którzy pozostali do samego końca mogli oglądać jeszcze bardziej widowiskową jadę ponieważ na tor wjeżdżały dwa lub trzy samochody jednocześnie. Za pewne była to także duża dawka przyjemności dla samych pasażerów, którzy skorzystali z drift taxi. Podczas charytatywnego zlotu pojawiły się także dwa bugge, które przyjechały wspólnie z Survival Wrak Race. Zainteresowane osoby również mogły skorzystać z przejażdżki tymi pojazdami. Chociaż szczerze trzeba sobie powiedzieć, że ich konstrukcja nie pozwalała na tak widowiskowe driftowanie po asfalcie jak jazda w trudnym terenie.

Warto podkreślić, że sam zlot samochodowy pod Atlas Areną odbył się w bardzo szczytnym celu jakim jest pomoc dla dzieciaków z Domu Dziecka w Łodzi przy ulicy Zbocze 2. Wszystkie zebrane pieniądze dzięki wykupionym przejazdom w drift taxi zostaną przekazane na ten cel. Dodatkowo w trakcie zlotu można było kupić gadżety, z których zebrane pieniądze również zasilą konto Domu Dziecka.

Po krótkiej rozmowie z Matthiasem Omerem można było odnieść wrażenie jego nie dowieżania, że impreza odniosła sukces, którego sam się nie spodziewał. Dzięki takim akcjom jak ta łatwo można pomóc innym a przy tym dobrze się bawiąc. Na pewno należy się podziękowania dla wszystkich, którzy wnieśli swój wkład w organizację zlotu.
GALERIA
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!