Łódź: od 17 października przez miasto nie przejadą TIRy

Marcin Jankowski, 05.10.2016 23:13
Rozpoczęto przygotowania do wprowadzenia od 17 października całkowitego zakazu wjazdu samochodów ciężarowych powyżej 12 ton do centrum miasta Łodzi. O tej decyzji poinformował Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu, który jednocześnie dodał że prowadzone są już prace na łódzkich drogach mające na celu odpowiednie oznakowanie.

Zakaz wjazdu dla pojazdów powyżej 12 ton


Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi właśnie rozpoczął przygotowania do wprowadzenia zakazu wjazdu pojazdów ciężkich do centrum Łodzi aby poprawić ruch w zakorkowanym mieście. Docelowo znaki informujące kierowców samochodów ciężarowych przewożących dostawy powyżej 12 ton, o zakazie wjazdu pojawią się w 15 lokalizacjach na terenie miasta.

- Będą to na przykład ulice Aleksandrowska, Szczecińska czy Zgierska. - powiedział Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu - Chcemy wszystkich poinformować o tym zakazie.

Do Łodzi oczywiście będą mogły wjechać samochody ciężarowe przekraczające wskazany limit pod warunkiem, że będzie to dojazd docelowy. Jednocześnie Urząd Miasta zlecił badanie natężenia ruchu w Łodzi po wprowadzeniu opłaty viaTOLL na odcinku autostrady A1 między Tuszynem a Strykowem. Wyniki te będą znane dopiero po 17 października.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!