Łódź: nowe połączenia na trasie Łódź - Sieradz dzięki ŁKA

Marcin Jankowski, 25.08.2016 21:38
Już od 4 września na trasie Łódź - Sieradz, dzięki Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zobaczymy więcej pociągów. Zmiany na korzyść szykują się także na innych trasach, do Kutna, Łowicza oraz Zgierza. Oprócz tego więcej połączeń zostanie uruchomionych pomiędzy Łodzią a Warszawą.

Nowy rozkład jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w łódzkim


Łódzka Kolej Aglomeracyjna zapowiedziała wprowadzenie od 4 września tego roku nowego rozkładu jazdy, za sprawą którego na obsługiwanych przez nią trasach pojawi się więcej pociągów. Nowo wprowadzony rozkład jazdy pociągów będzie obowiązywał do 15 października 2016 roku. Po tym okresie można spodziewać się ewentualnych zmian, które zostaną naniesione na rozkład.

Zmiany w rozkładzie jazdy spowodowane są zakończeniem okresu wakacyjnego a co ważne prac remontowych prowadzonych na wybranych trasach. Dzięki Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA) na trasie Łódź - Sieradz zostanie uruchomionych 5 więcej połączeń niż dotychczas, w sumie wyjadą 33 pociągi. Rozkład jazdy został tak ułożony aby był jak najbardziej cykliczny tzn. przyjazdy do Łodzi są zbliżone do 20 minut i 50 minut po pełnej godzinie.

Pamiętaj, że jeśli po wakacjach już we wrześniu planujesz podróż koleją, warto zapoznać się z aktualnym rozkładem jazdy pociągów aby upewnić się do godzin odjazdu i przyjazdu na danej trasie. Możesz to zrobić na oficjalnej stronie internetowe przewoźnika ŁKA bądź w serwisie internetowym KOLEO, na którym oprócz aktualnego rozkładu połączeń z wyszukiwarką jest także możliwość kupna biletów online.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna w liczbach


Łódzka Kolej Aglomeracyjna to przeszło dwa lata istnienia na torach naszego regionu. ŁKA zarządzana jest przez Urząd Marszałkowski w Łodzi i do jej głównych celów należy obsługa przewozów pasażerskich na lokalnych trasach, które będą z biegiem czasu zwiększane. Do tej pory z usług ŁKA skorzystało 3 336 094 pasażerów. Linią, która cieszy się największą popularnością jest niezmiennie połączenie pomiędzy Łodzią a Sieradzem.

Obecnie na stanie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnych znajduje się 20 pociągów oznaczonych jako Elektryczne Zespoły Trakcyjne FLIRT3. W kwietniu 2016 roku został ogłoszony przetarg na kolejnych 14 pociągów, które będą docelowo obsługiwały nowe trasy - z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska, Tomaszowa Mazowieckiego, a po elektryfikacji końcowego odcinka trasy - także do Opoczna.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!