Łódź: nie będzie wspólnego sylwestra miejskiego 2016/2017

Marcin Jankowski, 20.12.2016 21:00
Mieszkańcy Łodzi po raz kolejny nie będą mogli przywitać Nowego Roku 2017 na miejskim sylwestrze. Władze Łodzi planowały aby wszyscy mieszkańcy mogli wspólnie spędzić sylwestra na imprezie miejskiej przed Dworcem Fabrycznym, zgody na jej organizację nie wyraziła PKP z obawy o bezpieczeństwo i ewentualne zniszczenia nowego dworca.

Nie będzie miejskiego sylwestra 2016/2017 w Łodzi


Władze Łodzi planowały zorganizować miejską zabawę sylwestrową aby przywitać Nowy Rok 2017 na placu przed nowym Dworcem Fabrycznym. Plany te pokrzyżowała jednak PKP, która w specjalnym oświadczeniu poinformowała, że ze względów bezpieczeństwa odmawia udzielenia zgody na użyczenie placu na czas imprezy. Jak poinformował wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski dotychczasowa korespondencja pomiędzy PKP a władzami miasta była obiecująca i nic nie wskazywało na to, że do imprezy przed Dworcem Fabrycznym może nie dojść. Sam sylwester miejski w tym miejscu planowany był już od stycznia.

W krótkim komentarzu na swoim profilu społecznościowym na Twitterze całą sytuację skomentowała Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska - PKP uważa, że łodzianie zdemolują dworzec i odmawia zgody na Sylwestrowy koncert i pokaz fajerwerków na placu przed Fabrycznym.

Co gorsza decyzja ta pokrzyżowała plany władz miejskich w Łodzi, którzy w zaistniałej sytuacji zrezygnowali z organizacji imprezy sylwestrowej ze względów organizacyjnych - W związku z negatywną odpowiedzią PKP, musimy zrezygnować z organizacji sylwestra, a nawet gdybyśmy chcieli przenieść imprezę w inne miejsce, nie mamy już na to czasu - mówi dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Grzegorz Nita.

Manufaktura zaprasza na pokazy fajerwerków w sylwestra 2016/2017


Manufaktura, jak co roku, zaprasza na imponujący pokaz sztucznych ogni, którym łodzianie i goście przywitają Nowy Rok 2017. Na widzów czeka dziesięć minut wielkich emocji i niezapomnianych wrażeń. Dzięki połączeniu prezentacji fajerwerków w sekwencjach zgranych z muzyką nie będzie to jedynie pokaz fajerwerków, ale pełne widowisko świetlno-muzyczne. Goście usłyszą m.in. hitowy "Good Grief" Bastille, majestatyczne "Winterspell" wytwórni Two Steps from Hell oraz "Ride to glory" Epic Score. Na niebie rozbłysną wielokolorowe piwonie, złoty koński ogon, cracklingowy deszcz gwiazdek, kolorowy ring z efektem pająka oraz wierzby, komety i chryzantemy. Najokazalsze ładunki wystrzelą nawet 150 metrów nad ziemią.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!