Łask: mieszkańcy Baryczy i Kolumny oczyszczą rzekę Grabię

Marcin Jankowski, 29.03.2017 15:37
Grabia to jedna z najczystrzych rzek dlatego zawsze warto dbać o swoje i pielęgnować własną okolicę. Z inicjatywy Sołtysa Baryczy oraz stowarzyszenia Zielona Kolumna, a także mieszkańców obu miejscowości - Baryczy i Kolumny - doszło do zorganizowania wspólnego sprzątana terenów rzeki Grabi jak i jej samej. Akcja obejmie obszar od mostu na ulicy Plażowej ("Pod Bykiem" - stąd rusza Kolumna), aż do wiaduktu trasy S8 w Baryczy (spod wiaduktu rusza Barycz).

Akcja sprzątania rzeki Grabi od Łask-Kolumny do Baryczy


Mieszkańcy obu miejscowości rozpoczną sprzątanie Grabi we własnych punktach, po czym obie grupy będą zmierzały we własnym kierunku do wspólnego punktu spotkania. Akcja wspólnego sprzątania terenów zielonych rozpocznie się 1 kwietnia 2017 roku, równo o godzinie 1200. Jeśli chcesz dołączyć do grona osób, którym zależy na czystości ich własnej okolicy właśnie teraz nadarzyła się okazja. Organizatorzy zapewniają niezbędny sprzęt jak worki, rękawiczki i odbiór nieczystości przez gminę Dobroń.

Jak zapewniają organizatorzy, trud osób biorących udział w sprzątaniu zostanie wynagrodzony wspólnym ogniskiem, na które już każdy musi wyposażyć się sam. Jednak będzie to doskonała okazja do spotkania a także zacieśnienia współpracy mieszkańców dwóch miejscowości z dwóch różnych gmin ale jakże blisko siebie położonych. Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy w tym Stowarzyszenie Zielona Kolumna poprzez swój profil społecznościowy na Facebooku.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!