Lahti 2017: ceremonia otwarcia zgromadzi razem fanów i sportowców

Marcin Jankowski, 22.02.2017 03:29
Uroczyste otwarcie mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym zgromadzi razem na rynku głównym w Lahti kibiców i sportowców, już w środę 22 lutego 2017 roku o godzinie 18.00. Gwiazdą pokazu będzie najbardziej kochany Fiński bajkowy charakter czyli Rolli. Na scenie pojawi się także Kiira Korpi, który zdobył wiele medali w łyżwiarstwie figurowym.

Dzieło sztuki, w którym łączy się sport i kultura


Podczas godzinnej ceremonii, Rolli poszuka swojego magicznego kamienia, ducha Salpausselkä. Od ceremonii otwarcia, duch Salpausselkä rozprzestrzeni się w całej Finlandii niepodległej od 100 lat, za pośrednictwem transmisji w telewizji YLE. Bohaterami tej historii są dziewczyny pixie (tancerz Mia-Mari Sinkkonen) i Księżniczka na lodzie (Kiira Korpi). Występy artystyczne będą połączeniem różnych dyscyplin sportowych jak na przykład karate i gimnastyki z estetyką narciarstwa.

- Choreograf Reija Ware wykonał niesamowitą pracę włączając estetykę różnych dyscyplin sportowych do własnej choreografii. Efektem końcowym jest dzieło sztuki, w którym łączy się sport i kultura idąc do przodu w parze. - wyjaśnia dyrektor artystyczny ceremonii otwarcia Hannu Kella.

- Muzyka, światła i inne efekty z nagranych filmów i żywych wykonawców stworzą świat fantazji, gdzie duch Salpausselkä będzie prowadzony zarówno na scenie głównej na Rynku i na scenie Aleksanterinkatu - dodaje Kella.

Przemówienie otwierające zostanie przeprowadzone przez Prezydenta Republiki Finlandii Sauli Niinistö, który jest również patronem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Lahti 2017. Ponadto widzowie będą mieli okazję zobaczyć zawodników z bliska, podczas parady z Mariankatu wśród publiczności na scenie głównej. Wspólna ceremonia otwarcia zakończy się pokazem fajerwerków.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!