Kolumna Sztuki - drugi ogólnopolski plener malarski w Kolumnie

Marcin Jankowski, 07.07.2016 12:21
W Columna Medica odbył się wernisaż prac drugiego ogólnopolskiego pleneru malarskiego malarzy amatorów, na którym oprócz artystów pojawiła się liczna grupa osób zainteresowanych wystawą. Prace można oglądać do połowy sierpnia w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym Columna Medica w Łask-Kolumnie.

Wernisaż malarski Kolumna Sztuki w Columna Medica


W Łask-Kolumnie już po raz drugi spotkali się malarze amatorzy na ogólnopolskim plenerze malarskim, ponownie na przełomie czerwca i lipca, którzy znaleźli atrakcyjne miejsce dla siebie do przelania na obraz swoich wewnętrznych wizji związanych z Łask-Kolumna. Plener w naszej miejscowości cieszy się dużą popularnością wśród malarzy - jak zauważyła Pani Dyrektor Halina Wawrzyniak-Licha - ze względu na na większą liczbę artystów w porównaniu z rokiem poprzednim.

Na wernisażu obecny był prof. Ryszard Hunger z Akademii Sztuk Pięknych, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń, Burmistrz Janina Kosman, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Poddębicach .

Spotkanie było okazją do dyskusji nad walorem artystycznym prac, okolicą Kolumny a także na temat zbliżającego się wydarzenia jakim będzie Kongres Miast Ogrodów, do których zaliczana jest Kolumna, i która w przyszłym roku będzie organizatorem tego wydarzenia. Ponadto jeśli uda się wszystko przygotować organizacyjnie również w następnym roku naszą miejscowość ponownie odwiedzą artyści malarze amatorzy aby uwiecznić w swoich pracach obraz Łasku-Kolumny.

"Jestem pod wrażeniem dzisiejszego spotkania... Bardzo pięknie i sympatycznie to wszystko wypadło. Ja się cieszę, że drugi raz widzimy się w Kolumnie. Drugi raz to już za chwilę będzie tradycja, więc sądzę że nie tylko będzie to ważna impreza dla Kolumny ale także dla Łasku. Dla nas była to duża satysfakcja dlatego chciałbym wszystkim podziękować za możliwość zorganizowania tego miłego spotkania." - podsumował plener malarski Michał Pawlak, opiekun artystyczny grupy malarzy.

Wszystkie uczestniczki pleneru otrzymały podziękowania z rąk Pani Haliny Wawrzyniak-Lichej - za uczestnictwo w plenerze w tym magicznym miejscu jakim jest Kolumna. Plener odbył się dzięki przyjaciołom, którzy wnieśli swój wkład w organizację tego wydarzenia, a są nimi - Bank Spółdzielczy w Poddębicach, Urząd Miejski w Łasku, Columna Medica oraz wszystkie inne osoby zaangażowane w pomoc przy organizacji tego wydarzenia.

Na sam koniec również Pani Burmistrz Janina Kosman wyraziła radość z tego spotkania - "Kolumna to też Łask a Łask to miasto róż. Chciałam podziękować Panu Prezesowi, który przywiózł te żywe róże, które malowały obrazu w naszych ogrodach i utrwaliły piękno Kolumny."

Ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy Columna Medica


Odwiedziny ośrodka rehabilitacyjno-wypoczynkowego Columna Medica były także okazją do zapoznania się ze specjalnie przygotowaną trasą dla biegaczy oraz nordic walking. Ścieżki biegowe zostały otwarte w weekend majowy 2016 roku i są ogólnodostępne dla wszystkich. Punkt startowy mieści się na końcu ulicy Wakacyjnej w Łask-Kolumnie.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!