Kolumna - Miasto ogród na dniach otwartych w Brukseli 2016

Marcin Jankowski, 27.05.2016 15:45
Dzięki współpracy Stowarzyszenia Nasza Kolumna i Regionalnego Biura Województwa Łódzkiego w Brukseli, 28 maja 2016 roku przedstawiciele Stowarzyszenia Nasza Kolumna będą promowali nasz kraj, województwo łódzkie i przede wszystkim Kolumnę pod hasłem "Kolumna - Miasto ogród promuje łódzkie" na Open Doors w Brukseli.

Promocja Łódzkiego, gminy Łask oraz Kolumny w Brukseli


W ciągu trzech dni od 27 maja do 29 maja 2016 roku zaplanowano spotkania promocyjne, podczas których przedstawiciele Stowarzyszenia Nasza Kolumna - Sylwester Florczak, Jacek Raczkowski i Joanna Licha. - Urzędu Miasta w Łasku oraz Columna Medica będą promowali lokalne inicjatywy województwa łódzkiego, gminy Łask oraz samej Kolumnie. Na tę okazję został przygotowany także specjalny film promocyjny, który zawiera zdjęcia Kolumny.

Festiwal Europy, w ramach którego odbywa się Dzień Otwartych Drzwi Instytucji Europejskich został zapoczątkowany w celu upamiętnienia wystąpienia francuskiego ministra spraw zagranicznych, Roberta Schumana z 9 maja 1950 roku. Jego przemówienie dało początek Unii Europejskiej jaką znamy obecnie.

Dni otwarte w Brukseli i Strasburgu pozwalają zwiedzić Parlament Europejski oraz wziąć udział w Festynie tematycznym związanym z Unią Europejską. To także okazja do wzięcia udziału w sesji Parlamentu Europejskiego a także poznać Parlament Europejski, który na co dzień jest zamknięty dla zwiedzających. Więcej szczegółowych informacji w najbliższym czasie.

Projekt Rewitalizacji Łasku i Kolumny


W ostatnim czasie został zapoczątkowany proces Rewitalizacji gminy Łask, o którym wielokrotnie wspominaliśmy. Projekt przewidziany jest na lata 2016 - 2023. Tak duża inicjatywa wymaga pozyskania funduszy zewnętrznych a dzięki takim właśnie akcjom promocyjnym będzie o wiele łatwiej.

Zdjęcie: Francois Schnell/Zdjęcie flagi Unii Europejskiej w Strasburgu we Francji podczas Dni Europy w 2009 roku
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!