Jastrzębie Łaskie 2016. VI Supermaraton Rowerowy w Łasku

Marcin Jankowski, 03.06.2016 02:18, aktualizacja 05.06.2016 01:04
Jak co roku będziemy mogli w Łasku oglądać już po raz VI Supermaraton Rowerowy zorganizowany przez klub rowerowy Jastrzębie Łaskie, który wystartuje 5 czerwca przy ulicy Narutowicza (obok budynku Łaskiego Domu Kultury). Maraton Jastrzębi Łaskich jest imprezą cykliczną, która w tym roku odbędzie się następnego dnia po Jarmarku Łaskim czyli dniach Łasku.

VI Supermaraton Rowerowy Jastrzębi Łaskich 2016


Zawody odbędą się 5 czerwca 2016 roku tj. niedziela na trzech kategoriach tras - GIGA dystans 219 kilometrów, MEGA dystans 146 kilometrów i MINI dystans 73 kilometry. Ponadto została przygotowana również kategoria RODZINNA na dystansie 34 kilometrów dla osób z małymi dziećmi, która nie jest klasyfikowana w Pucharze. Start pierwszych zawodników przewidziano na godzinę 800 (grupa GIGA). Następne grupy - MEGA wystartują o godzinie 930 a MINI o godzinie 1000. Natomiast zawodnicy w kategorii RODZINNEJ wystartują o godzinie 1100. (Uwaga! Godziny zmienione przez organizatorów 4 czerwca 2016 roku). Na godzinę 1545 przewidziano zamknięcie trasy a na godzinę 1600 rozpoczęcie uroczystego zakończenia zawodów z uhonorowaniem zwycięzców.

Do zawodów zapisało się 782 uczestników z czego na dwa dni przed startem zostało dopuszczonych 636 zawodników, którzy pojawią się na linii startu. Z pośród nich najwięcej będzie klasyfikowanych w kategorii Mini (73 km )- 309 zawodników. Na dystansie 34 km w kategorii Rodzinnej pojedzie 160 rowerzystów. W bardziej wymagającej kategorii Mega, której trasa będzie liczyła 146 km wystartuje 98 zawodników. Na mniej bo 69 rowerzystów będzie rywalizowało na najdłuższej trasie 69 km w kategorii Giga.

Głównym celem organizatorów Maratonu Rowerowego w Łasku jest przede wszystkim popularyzacja sportu a w szczególności wszelkiego rodzaju imprezy rowerowe w Polsce. Maraton Jastrzębi Łaskich 2016 to także propagowanie zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania wolnego czasu i rekreacji a co za tym idzie sprawdzenie granic własnej wytrzymałości fizycznej i odporności psychicznej. Podczas maratonu, zawodnicy będą przejeżdżać przez liczne miejscowości powiatu łaskiego a co za tym idzie będzie to promocja regionu.

Organizatorem zawodów sportowych jest Klub Rowerowy Jastrzębie Łaskie z siedzibą w Łasku przy ulicy Armii Krajowej 5a. Współorganizatorem są natomiast Powiat Łaski, Burmistrz Łasku, Wójt Gminy Buczek, Wójt Gminy Sędziejowice, Wójt Gminy Widawa i Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku. Patronat honorowy nad zawodami objęła Starosta Powiatu Łaskiego Pani Teresa Wesołowska.

Jastrzębie Łaskie 2016. Trasa VI Supermaratonu Rowerowego Łask


Ze względu na bezpieczeństwo uczestników maratonu łaskiego, czas jazdy został ograniczony do wskazanych przez organizatora. Zawodnicy będą poruszać się po drogach publicznych a trasa VI Supermaratonu rowerowego Jastrzębi Łaskich będzie przebiegać następująco:

- Maraton Rodzinny: Łask – Buczek – Luciejów – Sędziejowice – Łask
- Maraton Mini: Łask – Buczek – Szczerców – Widawa – Sędziejowice – Łask
- Maraton Mega: dwukrotne pokonanie trasy Mini
- Maraton Giga: trzykrotne pokonanie trasy Mini

GALERIA
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!