II Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Śpiewamy dla JP2

Marcin Jankowski, 19.09.2016 10:46, aktualizacja 19.09.2016 11:07
Przy parafii św. Maksymiliana M. Kolbe w Zduńskiej Woli powstało Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Społecznych im. Św. Jana Pawła II, które 15 października 2016 roku po raz drugi zorganizuje festiwal muzyki chrześcijańskiej "Śpiewamy dla JP2" w kościele parafialnym.

Festiwal muzyki chrześcijańskiej dla młodzieży w Zduńskiej Woli


Chcemy tym festiwalem zainteresować jak najszerszą grupę dzieci i młodzieży, promując wartości chrześcijańskie i odkrywanie talentów muzycznych we wspólnocie Kościoła, a także uczcić wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. - zapowiadają orginazotrzy Festiwalu.

Festiwal odbędzie się w następujących kategoriach: soliści do 14 lat, soliści do 15-18 lat, duety, schole dziecięce i zespoły młodzieżowe.

Po wręczeniu nagród odbędzie się koncert ewangelizacyjny (godzina 1915). Gościem specjalnym festiwalu będzie zespół TGD – Trzecia Godzina Dnia z Warszawy (wstęp bezpłatny). W zeszłym roku udział w I Festiwalu wzięło 384 uczestników z całej Polski i liczymy na podobne zainteresowanie podczas II festiwalu. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym dziele Bożym, dzięki któremu, przypominamy młodemu pokoleniu osobę św. Jana Pawła II. - dodają organizatorzy.

Centrum Inicjatyw Społecznych św. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli


W styczniu 2015 roku przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe powstało Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Społecznych Jana Pawła II, którego celem jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i dorosłych także różnymi inicjatywami sportowymi i rekreacyjnymi, które będą budować więź społeczną w oparciu o naukę społeczną św. Jana Pawła II.

- W sporcie można spotkać Boga, w drugim człowieku i uczyć się szacunku do bliźniego. Sport buduje ducha fair play i pokory do samego siebie, buduje też wieź społeczną, o którą nasze stowarzyszenie będzie zabiegać - informuje Dawid Zemlak, prezes stowarzyszenia.

23 kwietnia 2016 roku w hali sportowej w Zduńskiej Woli odbyły się rozgrywki II Turnieju w siatkówkę Z Wojtyłą na rozegraniu również zorganizowane przez Stowarzyszenie. Po zaciętym finale, w którym zmierzyły się zespoły ADS Lutomiersk ze Sportowymi Świrami, zwycięzcą tego boju okazała się drużyna z Lutomierska wygrywając 2-1 w setach.
GALERIA
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!