I Runda Caravaningowych Mistrzostw Polski i Konkurs Caravaningowy

Marcin Jankowski, 27.04.2016 22:21
W Ochabach koło Skoczowa zaplanowano w dniach od 30 kwietnia do 3 maja przeprowadzenie I Rundy Caravaningowych Mistrzostw Polski wraz z imprezami towarzyszącymi, który będzie miał charakter ogólnopolskiego zlotu caravaningowego.
Klub Motorowy Górników o wdzięcznej nazwie "Jarząbek" przy współudziale Polskiego Związku Motoryzacyjnego jest organizatorem tego wydarzenia. Klub funkcjonuje już od 1971 roku i w trakcie swojego istnienia skupia się przede wszystkim na angażowaniu się w turystykę a zwłaszcza caravaning i sporty motorowe. Jego działalności sprzyja posiadanie własnego campingu, na którym organizowane są liczne imprezy dla posiadaczy przyczep kempingowych oraz kamperów.

W trakcie czterodniowego zlotu caravaningowego zaplanowano bogaty program, który oprócz współzawodnictwa sportowego przewiduje także imprezy dodatkowe. Podczas I Rundy Caravaningowych Mistrzostw Polski zajęcie znajdą także najmłodsi, dla których przewidziano w programie zabawy. Każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w gimnastyce fitness poprowadzoną przez zawodową instruktorkę lub zmierzyć się w rozgrywkach piłki siatkowej w ramach Caravaningowego Turnieju w Piłce Siatkowej.

Zawody caravaningowe polegają na konkurencji, w której zespół składający się z dwóch osób będzie musiał wykonać zadanie, na które składa się kierowanie pojazdem (przejechanie z punktu A do punktu B) przy jednoczesnym wykonaniu wskazanych czynności w obsłudze przyczepy kempingowej. Ponadto zaplanowano maratony rodzinne, w których zawodnicy będą musieli wykonać wskazane zadania.

Nad imprezą w Ochabach patronat honorowy objęli Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anna Hetman oraz Burmistrz Miasta Skoczów Mirosław Sitko. Więcej szczegółowych informacji na temat tego zlotu znaleźć można na stronie internetowej Klubu Motorowego Górników "Jarząbek" - www.kmgjarzabek.pl.
Camping w Ochabach
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!