Hanna Zdanowska nadal będzie kandydować na Prezydenta Łodzi

Marcin Jankowski, 25.01.2017 11:29
W ostatnim czasie Jarosław Kaczyński, obecny prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas jednej ze swoich konferencji ogłosił wprowadzenie reformy samorządu, która polegała będzie na ograniczeniu kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W myśl nowych pomysłów będą mogli oni sprawować swój urząd maksymalnie przez dwie kadencje z rzędu i nie dłużej.

Hanna Zdanowska wystartuje w wyborach samorządowych 2018


Hanna Zdanowska obecna prezydent miasta Łodzi mimo tego, że pełni już drugą kadencję, zamierza zgłosić swoją kandydaturę w kolejnych wyborach samorządowych. Specjalnie z tej okazji zorganizowała konferencję prasową, na której podkreślała że jej decyzja podyktowana jest tym że obiecała to mieszkańcom Łodzi i zawsze kończy raz rozpoczęte projekty.

W opinii Hanny Zdanowskiej to mieszkańcy powinni decydować kto będzie mógł zarządzać ich miastem a kto nie. Ponadto obecna prezydent miasta Łodzi powiedziała, że przy wykorzystaniu wszystkich prawnie dopuszczalnych środków będą przekonywali żeby zostawić politykom politykę w Warszawie a samorząd zostawić mieszkańcom.Hanna Zdanowska pochodzi z Łodzi i jest obecną Prezydent Miasta od wyborów samorządowych z 2010 roku, po których została zaprzysiężona 13 grudnia. W kolejnych wyborach samorządowych w 2014 roku wygrała je już w pierwszej turze. Wcześniej Hanna Zdanowska była radną Rady Miasta Łodzi a także wiceprezydent miasta. W kolejnych latach z sukcesem startowała do Parlamentu, gdzie w 2007 roku z ramienia Platformy Obywatelskiej została posłanką na Sejm RP.

Nowa reforma samorządowa obejmowała by już najbliższe wybory w 2018 roku. Dotknęło by to wszystkich wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, którzy już sprawują władzę drugą kadencję. Przeciwnicy tego pomysłu mówią o tym jednak, że prawo nie może działać wstecz. Choć nie znamy jeszcze konkretnych przepisów, nowa reforma zakładałaby, że po jedno kadencyjnej przerwie dana osoba ponownie mogłaby ubiegać się o wcześniej pełniony urząd.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!