Gala MMA Spartan Fight 5 z Dominikiem Chmielem w nSport+

Marcin Jankowski, 04.10.2016 08:58
Spartan Fight to kolejna organizacja po KSW, która organizuje zawodowe walki w formule mieszanych sztuk walk MMA. Na piątej odsłonie tego nie mniej prestiżowego wydarzenia w naszym kraju, już w najbliższą sobotę (8 października) zawalczy Dominik Chmiel na co dzień związany z klubem Octopus Pabianice, Łaskim Bractwem TSW oraz 32. Bazą Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Reprezentant m. in. Łaskiego Bractwa TSW na Spartan Fight 5


Dominik Chmiel ostatnią zawodową walkę stoczył w 2014 roku, w której pokonał Łukasza Witosa. Po dwuletniej przerwie zmierzy się on z Mykhola Hrynchukiem na najbliższej gali Spartan Fight 5 już 8 października w Tauron Arenie w Krakowie. Po prawie dwuletniej przerwie od zawodowych walk Dominik Chmiel powraca do octagonu aby zawalczyć o kolejne zwycięstwo.

Co ciekawsze Dominik Chmiel wywodzący się z Brasilian Ju-Jitsu i reprezentujący pabianicki klub Octopus oraz Łaskie Bractwo Trathlonu Sztuk Walki, podpisał długoterminowy kontrakt z federacją Spartan Fight dzięki czemu będziemy mogli go częściej oglądać w octagonie w najbliższym czasie. W czerwcu 2016 roku był promowany na czarny pas BJJ z rąk Piotra Bagińskiego, znaną i cenioną postać świata MMA.

Po ostatniej wygranej walce na koniec 2014 roku, Dominik Chmiel doznał kontuzji przez co aż do tego czasu nie brał udziału w zawodowych walkach. W czasie przerwy od zawodowych występów, Dominik Chmiel uczestniczył w Mistrzostwach Wojska Polskiego, na których dwukrotnie z rzędu wywalczył tytuł Mistrza w Walce w Bliskim Kontakcie na zasadach MMA.

Maciej "Sowa" Browarski vs Claudio Conti - spartanie wieczoru w karcie walk


W walce wieczoru zmierzą się Maciej "Sowa" Browarski i Włoch Claudio Conti - który trenuje w irlandzkim klubie, w tym samym z którego wywodzi się Conor McGregor wielka gwiazda UFC.

Transmisję z gali Spartan Fight 5 na żywo prosto z Tauron Areny będzie można oglądać w kanale sportowym nSport+ od godziny 2130. Kanał ten dostępny jest na platformie cyfrowej nc+.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!