Gala KSW Colosseum: Popek Monster vs Robert Burneika w Warszawie

Marcin Jankowski, 27.02.2017 21:47, aktualizacja 27.02.2017 22:39
Największa organizacja mieszanych sztuk walk w Polsce po ogłoszeniu wielkiej gali MMA na PGE Stadionie Narodowym odsłania kolejne karty walk przed tym wydarzeniem. Po walce wieczoru Khalidov kontra Mańkowski, w klatce pojawią się także dobrze znani polskim kibicom Popek Monster oraz Robert Burneika. KSW po raz kolejny robi krok milowy dla sportów walki nad Wisłą. Już 27 maja największa organizacja MMA w Europie zorganizuje galę na największym obiekcie sportowym w Polsce, PGE Narodowym w Warszawie.

Raper Popek Monster kontra kulturysta Robert Burneika 27 maja 2017 roku w Warszawie


Nikt za pewne nie spodziewał się takiego rozstawienia kart walk, jakie kibice będą mogli obejrzeć na największej gali na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Polska scena MMA dawno nie przeżywała takiego rozkwitu tej dyscypliny a na pewno nie możemy się wstydzić za granicą. W przypadku KSW bez ogródek można tutaj mówić o największej federacji w Europie a błędem na pewno by nie było porównać KSW do amerykańskiej federacji UFC. Choć ta zostaje poza naszym zasięgiem...

Popek Monster powraca do klatki na gali KSW 39 Colosseum po przegranej walce z Mariuszem Pudzianowskim na KSW 37: Circus of Pain. Podczas największej gali MMA w Europie naprzeciw ekscentrycznego rapera stanie niepokonany w MMA, niezwykle popularny kulturysta Robert Burneika. Ta walka zapewne przyciągnie rzeszę kibiców, którzy będą chcieli zobaczyć czy Popek odrobił swoją lekcję z poprzedniego starcia. Ale to nie wszystko... Wcześniej już organizatorzy zapowiedzieli występ Khalidova z również utytułowanym Mańkowskim. Również bardzo ciekawym pojedynkiem będzie walka Łukasza Jurkowskiego, który do tej pory pełnił rolę komentatora sportowego a wcześniej zawodowego zawodnika MMA. Po kilkuletniej przerwie powraca on ponownie do oktagonu i to na gali KSW.

Popek powrócił do zawodowych walk w zeszłym roku, kiedy to w jednej z najchętniej oglądanych walk w historii KSW zmierzył się z Mariuszem Pudzianowskim. Były strongman okazał się lepszy od gwiazdora muzyki, pokonując go już w pierwszej odsłonie. Teraz 39-latek będzie chciał powrócić na drogę zwycięstw i udowodnić swoim licznym fanom, że potrafi wygrywać w klatce KSW.

Rok młodszy kulturysta, Robert Burneika stoczył do tej pory dwie zawodowe walki i obie zwyciężył przed czasem. W debiucie w 2012 roku „Hardkorowy Koksu” nie dał większych szans znanemu bokserowi Marcinowi Najmanowi, zmuszając go poddania po ciosach w drugiej odsłonie. W kolejnej zawodowej walce, Litwin uporał się z Dawidem Ozdobą.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!