Finlandia - jedno z najlepszych państw na świecie do życia

Marcin Jankowski, 07.02.2017 18:10, aktualizacja 07.02.2017 18:29
Lahti nie po raz pierwszy jest już gospodarzem Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym. Wcześniej tej rangi zawody odbywały się w tym mieście już w latach 1926, 1938, 1958, 1978, 1989 i 2001 roku. Sam region Lahti bardzo dobrze jest znany ze sportów zimowych a w dodatku piękne krajobrazy i atrakcje sprawiają, że jest on bardzo chętnie odwiedzany przez turystów.

Lahti: dynamiczny ośrodek sportowy niedaleko Helsinek


Co ciekawe Finlandia jest krajem, w którym pije się najwięcej kawy na świecie. To skandynawskie państwo regularnie zajmuje topowe miejsca w różnych innych nie mniej ciekawych rankingach. Obecnie klasyfikowane jest na 6. miejscu pod względem bezpieczeństwa, 4. miejscu pod względem innowacji oraz 6. miejscu pod względem zadowolenia mieszkańców.

Automatycznie przekłada to się na poszczególne regiony tego kraju, jak na przykład na Lahti, które jest dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem niedaleko obszaru metropolitalnego Helsinek. W regionie tym zamieszkuje ponad 200 tysięcy mieszkańców i stale rośnie ich liczba. Przyjazne środowisko, możliwość aktywnego rozwoju zawodowego i wysoki poziom usług kulturalnych oraz sportowych sprawia, że będzie nadal przyciągać nowych mieszkańców z całej Finlandii w przyszłości.

Lahti to także miasto dużych eventów sportowo - rozrywkowych, które nierzadko są organizowane dla mieszkańców i gości. Na wiele z nich można trafić w okolicach centrum sportowego oraz targowego a także w parkach i stadionach. Na dodatek większość obiektów rozrywkowych położonych jest w niewielkiej odległości od siebie.

Lahti 2017: jak zagospodarować czas wolny podczas Mistrzostw Świata?


Jeśli planujesz odwiedzić Lahti w okresie mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym sprawdź co możesz zwiedzić i zobaczyć w wolnym czasie. Każdy znajdzie coś dla siebie co go zainteresuje i będzie mógł poznać historię i kulturę regionu i Finlandii. Już teraz możesz zaplanować wizytę w Muzeum Narciarstwa ulokowane w Centrum Sportowym gdzie można zobaczyć liczne wystawy.

Ponadto warto odkryć historię motocykli z unikalnymi pozycjami z całego świata. Fińskie Muzeum Motocykli położone jest nad jeziorem Vesijärvi w zatoce Niemi, około 2.5 kilometra od centrum Lahti. Muzeum Motocykli to coś więcej niż tylko zwykłe muzeum - to miejsce, gdzie ludzie przychodzą się bawić. W Muzeum można zawsze obejżeć unikalne filmy z zawodów i najważniejszych wydarzeń w ciągu wieków.

Jeśli jednak chciałbyś spędzić wolny czas poza miastem, z dala od tłumów możesz udać się poza miasto i zwiedzić region. Chyba nie trzeba nikomu mówić o tym, że Lahti jest miastem ludzi sportu, gdzie trasy do joggingu, jazdy na rowerze czy na nartach można znaleźć już w samym centrum na rynku. W okolicach znajduje się park narodowy a także zorganizowane są liczne ścieżki przyrodnicze w krainie jezior, gdzie można podziwiać najpiękniejsze krajobrazy południowej Finlandii. W regionie znajduje się prawie 170 kilometrów oświetlonych i nieoświetlonych tras narciarskich w regionie.

Zapoznaj się także ze szczegółowym programem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Lahti, które odbędą się od 22 lutego do 5 marca 2017 roku. Oprócz 21 konkurencji sportowych zaplanowano także liczne atrakcje dodatkowe, które każdy odwiedzający arenę sportową będzie mógł zobaczyć.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!