Dominik Chmiel będzie walczył na gali Spartan Fight 5

Marcin Jankowski, 07.09.2016 22:21
Po dłuższej przerwie na zawodową scenę MMA w Polsce powraca Dominik Chmiel, jednocześnie obecny Mistrz Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie na zasadach MMA. Jego rywalem na gali Spartan Fight 5 w krakowskiej Tauron Arenie będzie Ukrainiec Mykhola Hrynchuk.

Krakowska Tauron Arena powita prawdziwych Spartan...


Najbliższa gala Spartan Fight 5 odbędzie się 8 października w Tauron Arenie w Krakowie, podczas której będziemy mogli obejżeć 11 walk. Jedną z nich będzie pojedynek pomiędzy Dominikiem Chmielem oraz Mykhola Hrynchukiem. Według informacji dostępnych w serwisie Sherdog zajmującym się statystykami zawodników MMA, Dominiki Chmiel do tej pory stoczył 10 zawodowych walk z czego w siedmiu zwyciężył a w trzech musiał schodzić z octagonu jako przegrany. Bilans walk jego rywala prezentuje się gorzej ponieważ na 8 stoczonych walk, połowę z nich przegrał.

Co ciekawsze Dominik Chmiel wywodzący się z Brasilian Ju-Jitsu i reprezentujący pabianicki klub Octopus, podpisał długoterminowy kontrakt z federacją Spartan Fight dzięki czemu będziemy mogli go częściej oglądać w octagonie w najbliższym czasie. W czerwcu 2016 roku był promowany na czarny pas BJJ z rąk Piotra Bagińskiego, znaną i cenioną postać świata MMA.

Po ostatniej wygranej walce na koniec 2014 roku, Dominik Chmiel doznał kontuzji przez co aż do tego czasu nie brał udziału w zawodowych walkach. W czasie przerwy od zawodowych występów, Dominik Chmiel uczestniczył w Mistrzostwach Wojska Polskiego, na których dwukrotnie z rzędu wywalczył tytuł Mistrza w Walce w Bliskim Kontakcie na zasadach MMA. Na codzień fighter służy w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!