Dobroń: rozbudują wodociąg dla mieszkańców Przygonia

Marcin Jankowski, 05.10.2016 11:01
W połowie 2016 roku ruszyły wstępne prace projektowe do inwestycji gminy Dobroń mającej na celu rozbudowanie sieci wodociągów na terenie Przygonia. W ramach inwestycji nowe przyłączenia zyska 46 posesji przy ulicach, na których wcześniej nie było takiej możliwości ponieważ sieć wodociągów nie została tam dotychczas zbudowana.

Rozpoczęto prace projektowe do budowy sieci wodociągowej


Projekt zakłada wybudowanie trzech odcinków wzdłuż ulicy Łąkowej oraz częściowo w ulicach Wczasowa i Wakacyjna. Najwięcej na budowie zyskają mieszkańcy ulicy Łąkowej gdyż tam nie ma w ogóle możliwości na chwilę obecną podpięcia się do publicznej sieci. W przypadku dwóch kolejnych ulic chodzi o dopięcie nowymi odcinkami już istniejącej sieci. Wstępnie szacuje się, że całkowity koszt budowy sieci wodociągowej na wskazanych ulicach wyniesie 713 tysięcy złotych z czego 63,5% tej sumy Gmina będzie chciała pozyskać w ramach dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na chwilę obecną nie można mówić o jakimś konkretnym terminie realizacji gdyż wszystko uzależnione jest od konkursów w ramach PROW. Na ten rok przewidziano jeszcze przygotowanie szczegółowego projektu budowlanego.

Przygoń położony jest na skraju gminy Dobroń i graniczy tuż z Łask-Kolumną co znacząco wpływa w ostatnim czasie na jego rozwój i powstawanie nowych zabudowań. Wiele osób korzysta z dogodnego usytuowania w spokojnej okolicy oraz stosunkowo niskich cen działek w porównaniu do obok położonej Kolumny znajdującej się już na terenie gminy Łask.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!