Aroganckie zachowanie Boba Dylana. Nie chce nagrody Nobla?!

Marcin Jankowski, 16.11.2016 23:42, aktualizacja 17.11.2016 00:53
Bob Dylan w prywatnym liście do Królewskiej Akademii Nauk w Szwecji oświadczył, że nie przyjedzie on do stolicy tego kraju - Sztokholmu aby odebrać osobiście nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. W liście przyznał on, że czuje się zaszczycony tą nagrodą i chciałby ją odebrać osobiście jednak inne obowiązki nie pozwalają mu na to.

Nagroda Nobla w dziedzinie literatury


Zdobywcą tegorocznej nagrody w dziedzinie literatury został wspomniany amerykański muzyk, twórca tekstów, poeta jednak jego zachowanie tuż po ogłoszeniu werdyktu było nie na miejscu. Praktycznie od samego początku Szwedzka Akademia Nauk nie mogła z nim nawiązać żadnego kontaktu. Członkowie Akademii Nauk określi jego zachowanie jako nieuprzejme i aroganckie. Teraz okazało się, że Bob Dylan nie przyjedzie nawet do Sztokholmu aby odebrać nagrodę na początku grudnia 2016 roku.

Nagrody Nobla zostaną rozdane jak co roku, 10 grudnia. Data ta jest nie przypadkowa, bo właśnie 10 grudnia 1986 roku zmarł Alfred Nobel, fundator tej nagrody. Nagroda ta została ustanowiona ostatnią wolą szwedzkiego przemysłowca i wynalazcy dynamitu. Nagrodę Nobla za pośrednictwem Królewskiej Akademii Nauk otrzymują wyróżnienie za wybitne osiągnięcia naukowe, literackie lub zasługi dla społeczeństw i ludzkości.

W 2016 roku w dziedzinie literatury Nagroda Nobla została przyznana Bobowi Dylanowi, amerykańskiemu piosenkarzowi, kompozytorowi i autorowi tekstów. Czym kieruje się amerykański piosenkarz?
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!