Łask: przebudują drogi gminne w powiecie łaskim dzięki konkursom

Marcin Jankowski, 21.09.2016 09:38
Dzięki funduszom unijnym w całym województwie łódzkim powstanie lub zostanie przebudowanych aż 76 odcinków dróg z czego jeden w gminie Buczek i jeden w gminie Sędziejowice. Na ten cel Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przeznaczył blisko 61 milionów złotych.

Mieszkańcy Buczku i Sędziejowic pojadą w komfortowych warunkach


O wsparcie mogły się ubiegać samorządy, które planują poprawę infrastruktury drogowej łączącej wsie i miasta do 5 000 mieszkańców. Ogłoszony konkurs na blisko 61 milionów złotych pozwoli na wybudowanie lub przebudowanie ponad 137 kilometrów dróg gminnych i powiatowych. Wpłynęło aż 338 wniosków ze 127 gmin oraz 17 powiatów z całego województwa łódzkiego. Największe dofinansowanie otrzymały powiaty opoczyński (blisko 7,1 mln złotych), tomaszowski (blisko 6,3 miliona złotych) oraz piotrkowski (ponad 6 milionów złotych).

Wśród gmin z powiatu łaskiego, które również otrzymają pieniądze na poprawę infrastruktury drogowej znalazły się Buczek i Sędziejowice. W gminie Buczek przebudowana zostanie droga gminna łącząca Malenię-Sowińce-Grzeszyn. Koszt całkowity projektu to przeszło 2,5 miliona złotych 1,6 miliona złotych otrzymają z środków wojewódzkich. Wsparcie w wysokości 825 tysięcy złotych otrzymają także Sędziejowice na przebudowę drogi gminnej łączącej Kamostek-Kolonia Kamostek-Sędziejowice. Całkowita wartość projektu to 1,6 miliona złotych.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!