Łask Policja: Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Marcin Jankowski, 02.08.2016 22:27
Pod koniec lipca doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy w okolicach Łasku, który dodatkowo wiózł pasażerów w tym młodego chłopca. Mieszkaniec Łasku robiąc zakupy w lokalnym sklepie zauważył nietrzeźwego kierowcę po czym poinformował o wszystkim policję w Łasku. Na miejscu pojawił się patrol z Komendy Powiatowej Policji, który potwierdził przypuszczenia 53-letniego mieszkańca Łasku.

Zatrzymanie pijanego kierowcy, który przewoził na dodatek pasażerów


Podczas gdy 53-letni mieszkaniec Łasku robił zakupy w jednym ze sklepów w okolicach Wrzeszczewic na parking podjechał samochód osobowy. Zauważył on, że mężczyzna który siedział za kierownicą może być pod wpływem alkoholu. W momencie kiedy pasażerowie tego samochodu wraz z jego kierowcą robili zakupy w sklepie, ten zabrał kluczyki pozostawione w stacyjce po czym poinformował policję w Łasku. Ta po przybyciu na miejsce potwierdziła fakt nie trzeźwości kierowcy wskazanego samochodu. Miał on ponad 3,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak się na dodatek okazało 37-letni mężczyzna z Wodzierad był już wcześniej karany za jazdę po alkoholu. W momencie zatrzymania nie posiadał uprawnień do kierowania z uwagi na wcześniejsze zatrzymanie prawa jazdy za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości w czasie obowiązywania zakazów sadowych, kierowcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W trakcie czynności procesowych wyjaśnione zostaną również okoliczności przewożenia pasażerów w takim stanie.

Policja: Pijani kierowcy na polskich drogach


Pijani kierowcy na polskich drogach muszą się liczyć z surowymi i nieuchronnymi karami zwłaszcza w nowych przepisach, które aktualnie obowiązują. Oprócz orzekania zakazu prowadzenia pojazdu, pijany kierowca musi się także liczyć z karami finansowymi. Pieniądze uzyskane z tego tytułu będą przekazywane na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach. - Przepisy prawa zostały znowelizowane w taki sposób, aby pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują, czyli osobom, które w wyniku wypadków drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców stracili zdrowie – powiedział mł. insp. Marek Konkolewski.

W pierwszym półroczu na zawartość alkoholu poddano badaniu 9 459 360 kierujących pojazdami. W tym samym okresie ujawniono aż 44 744 kierujących w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Od stycznia do czerwca 2016 roku śmierć w wypadkach poniosło 1 291 osób a 18 386 zostało rannych.

Źródło: Łask Policja
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!