Łask: Pożar Na Terenie Zakładu Utylizacji Odpadów w Gorczynie

Marcin Jankowski, 06.05.2017 01:41, aktualizacja 06.05.2017 01:53
W nocy z piątku na sobotę doszło do potężnego pożaru na terenie prywatnej firmy zajmującej się utylizacją odpadów w Gorczynie koło Łasku w województwie łódzkim. Ze względu na trudny materiał niewiadomego pochodzenia w akcji gaśniczej bierze udział blisko 16 zastępów straży pożarnej z regionu w tym cysterna z Łodzi. Na miejscu pożaru pojawił się również Komendant PSP, który przejął dowodzenie.

Pożar odpadów na wysypisku w Gorczynie koło Łasku


Na miejscu pożaru pracuje blisko 16 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Wojskowej Straży Pożarnej z pobliskiej jednostki wojskowej na terenie lotniska. Do pomocy w gaszeniu pożaru ściągnięto również cysternę z Łodzi. Jeśli te siły okazałyby się nie wystarczające, dodatkowo w pogotowiu jest jeszcze 6 ciężkich zastępów z wojewódzkiego obwodu.

W chwili obecnej w miejscu palącego się wysypiska, na którym składowane są różnego rodzaju odpady nie ma ognia, natomiast unosi się nad nim gęsty słup dymu. Praca strażaków, w chwili obecnej na miejscu zdarzenia, polega na przelewaniu wszystkiego wodą. Oprócz straży pożarnej w akcji gaszenia pożaru bierze udział również ciężki sprzęt budowlany, za pomocą którego odpady przeznaczone do utylizacji są przerzucane warstwa po warstwie aby można było się dostać do źródła ognia.

Punkt czerpania znajduje się w samym Łasku, skąd woda jest dowożona samochodami wprost do Gorczyna.

GALERIA
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!