Łask: śmiertelny wypadek na S8 w okolicach Marzenina

Marcin Jankowski, 12.09.2016 17:02, aktualizacja 12.09.2016 17:29
Dzisiaj (12 września) na drodze ekspresowej S8 po raz kolejny doszło do tragicznego wypadku, tym razem w okolicach miejscowości Marzenin. W wypadku zginęły dwie osoby, kierujący i pasażer samochodu osobowego marki VW, który wjechał pod samochód ciężarowy. To już trzeci wypadek na drogach naszego regionu, w którym są ofiary śmiertelne w ciągu czterech dni.

Dwie osoby nie żyją w wypadku na drodze ekspresowej S8


Do zdarzenia doszło po godzinie 1400 na 191 km trasy S8 w kierunku Wrocławia w miejscowości Marzenin. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 86-letni mieszkaniec Sieradza kierujący VW Golfem, z pasa wyłączonego z ruchu wykonał nagły skręt w lewo wjeżdżając na pas ruchu wprost pod nadjeżdżający samochód ciężarowy marki DAF z naczepą. W wypadku zginął kierowca Golfa oraz 81-letnia pasażerka tego samochodu. 59-letni kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Policjanci z Łasku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniosły dwie osoby.

Tragiczny weekend na drogach powiatu łaskiego


Przypomnijmy, że w miniony weekend doszło do innych dwóch wypadków, w których zginęły dwie osoby. Pierwszy w piątek (9 września 2016 roku) również na drodze ekspresowej S8 na wysokości wsi Barycz, kierowca Audi wjechał w naczepę ciężarówki i poniósł śmierć na miejscu. Natomiast w sobotę (10 września 2016) w godzinach wieczornych na drodze wojewódzkiej 482 pomiędzy Łaskiem a Kolumną, miał miejsce wypadek z udziałem ciągnika i dwóch samochodów osobowych, w którym zginął młody mężczyzna z Łask-Kolumny a pięć osób zostało rannych.

W ten weekend w województwie łódzkim doszło do trzech wypadków śmiertelnych - wspomniane dwa w okolicach Łasku oraz jeden w Radomsku. Mimo sprzyjającej pogody i dobrych warunków na drogach doszło do makabrycznych zdarzeń. Ze statystyk zauważalny jest wzrost ilości wypadków w okolicach piątku, soboty i niedzieli gdzie sporo osób wyjeżdża ze swoich domów. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę za kierownicą. Przecenianie swoich umiejętności, nadmierna prędkość i nietrzeźwość do najczęstsze przyczyny tragedii na polskich drogach.

Źródło/zdjęcia: Policja Łask; Video: www.Prostozopolskiego.pl
GALERIA
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!