Łask: Śmiertelny wypadek na drodze S8 na wysokości Baryczy

Marcin Jankowski, 09.09.2016 21:06, aktualizacja 12.09.2016 11:49
Na drodze ekspresowej S8 pomiędzy węzłem Ostrów a węzłem Róża, na 208 kilometrze na wysokości wsi Barycz (województwo łódzkie) w kierunku Pabianic doszło do śmiertelnego wypadku. 39-letni kierowca samochodu osobowego marki Audi wjechał w ciężarówkę z naczepą w konsekwencji czego poniósł śmierć.
Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łasku wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło na drodze ekspresowej S-8 w pobliżu węzła róża na wysokości wsi Barycz. Kierujący Audi wbił się pod stojący na poboczu samochód ciężarowy. 39-letni kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu.

9 września 2016 roku o godzinie 1740 na 206 kilometrze drogi ekspresowej S8 w pobliżu węzła Róża doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 39-letni mieszkaniec Sieradza kierujący Audi A4 na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał na pobocze, uderzył w barierkę energochłonną a następnie wjechał w tył stojącego na pasie awaryjnym samochodu ciężarowego MAN z naczepą. W wyniku wypadku kierowca Audi poniósł śmierć na miejscu. 38-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy i nie odniósł obrażeń. Tir stał na pasie awaryjnym z powodu awarii ogumienia i był oznakowany dwoma trójkątami ostrzegawczymi ustawionymi co około 100m.

Na miejsce wypadku przyjechało kilkanaście jednostek straży pożarnej PSP i OSP - 4 zastępy z Pabianic, dwa zastępy z Łasku oraz zastępy z Dobronia i dwa z Chechła. W trakcie akcji ratunkowej na miejscu pojawił się również helikopter ratowniczy. Ponadto z Łodzi zadysponowano jednostkę techniczną. Do głównych zadań strażaków należało wyciągnięcie auta osobowego wbitego pod naczepę i zabezpieczenie terenu.

Kierowca samochodu osobowego zostanie w czasie sekcji zwłok poddany badaniom na obecność środków odurzających. W jego samochodzie znaleziono opakowania po tzw. "dopalaczach".

W wyniku wypadku pas jezdni w kierunku Pabianic był całkowicie wyłączony z ruchu a wszystkie samochody jadące od strony Sieradza musiały objeżdżać trasę przez Łask czyli starą drogą krajową nr 14 a następnie do węzła w Chechle na węzeł Róża.

Do wypadku a w konsekwencji do utrudnień na drodze doszło w piątkowe popołudnie około godziny 1800. Zdjęcia z wypadku dostępne na profilu społecznościowym KSRG OSP Dobroń.

Zdjęcie główne: Policja Pabianice/miejsce wypadku
Miejsce wypadku na S8:
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!