Łask-Kolumna: trzecie miejsce w Polsce obecnej klasy IIIc

Elżbieta Kwiecińska, 03.11.2016 09:14
Szósta edycja w roku szkolnym 2015/2016 konkursu "Zdrowo jem - więcej wiem", realizowanym przez Fundacje Banku Ochrony Środowiska, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Rzecznika Praw Dziecka i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - został rozstrzygnięty.

Zgłoszonych do konkursu zostało niemalże 20 tysięcy uczniów szkół podstawowych


Wspaniałe drugie miejsce w etapie JESIEŃ, trzecie miejsce w etapie WIOSNA oraz trzecie miejsce GRAND PRIX, zajęła obecna klasa III c - "ASY Z DRUGIEJ KLASY" ze Szkoły Podstawowej nr 4 w ZSO im. I. J. Paderewskiego w Łasku – Kolumnie. Nad realizacją zadań czuwała wychowawczyni pani Iwona Solecka, która wysyłała raporty wraz z dokumentacją zdjęciową z realizacji każdego zadania..

Cały rok szkolny dzieci uzupełniały swoją wiedzę ma temat listy zdrowych produktów, zdrowego odżywianie i aktywności fizycznej i przygotowywały prace na ten temat, promowały zdobyte wiadomości i umiejętności wśród uczniów kl. 0 – VI, realizując zadania w etapie jesiennym, zimowym i wiosennym. 27 października 2016 roku obecna klasa III c wraz z wychowawcą i rodzicami pojechała na uroczystą galę wręczenia nagród. To ogromne przeżycie i wyróżnienie dla dzieci pojawić się w tak prestiżowym miejscu na scenie budynku Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie.

Dzieci odebrały główną nagrodę – skaner, który będzie służył i przypominał o konkursie całej klasie, jak również każde z osobna otrzymało nagrody niespodzianki. Nauczyciel odebrał tablet. Projekt miał charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej, uczył nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmieniał nawyki żywieniowe, edukował , skłaniał do zmiany stylu życia.
Problem, jakim jest nadwaga i otyłość pojawiająca się u dzieci w wieku szkolnym drastycznie wzrasta, poprzez spożywanie przez nich ogromnych ilości pokarmów wysokoenergetycznych i brak ruchu. Uświadamianie rodzicom, którzy są najważniejszymi osobami w życiu dzieci, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa to podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia. Dzieci już wiedzą, że jedzenie owoców i warzyw to nie tylko piękny wygląd, ale dbanie o swoje zdrowie.

W nagrodę za tak wielkie osiągnięcie i zaangażowanie w realizację projektu, rodzice uczniów z kl. III c ufundowali im nagrodę – niespodziankę – zwiedzanie z przewodnikiem Stadionu Narodowego. Była to dla nich ogromna frajda i wyróżnienie. Ogromne podziękowanie dla pani Iwonki Soleckiej za niesamowite zaangażowanie za poświecenie swojego wolnego czasu i zainteresowanie naszych dzieci projektem i próbę wszczepienia zdrowych nawyków. Drodzy rodzice, kontynuujcie dalej, nasza przyszłość - to zdrowe i uśmiechnięte dzieci.
GALERIA
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!