Łask-Kolumna: powstanie nowe boisko do piłki plażowej na Orliku

Marcin Jankowski, 29.07.2016 11:28
Na Orliku w Łask-Kolumnie ruszyły prace budowlane nad stworzeniem nowego boiska, które będzie przeznaczone do gry w piłkę plażową. Decyzja o rozbudowie obiektu sportowego w Łask-Kolumnie padła na jednym ze spotkań Rady Dzielnicy Kolumna, na którym podjęto ją wspólnie z przedstawicielami Rady Dzielnicy Kolumna i radnymi Rady Miejskiej w Łasku mieszkającymi w Kolumnie.

200 000 złotych na inwestycje w Łask-Kolumnie


Na jednym z posiedzeń Rady Miejskiej w Łasku, Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek zapowiedział przeznaczenie kwoty 200 000 złoty na inwestycje na terenie Łask-Kolumny, o których zadecydują sami mieszkańcy Dzielnicy. Burmistrz Łasku dał "wolną rękę" jakie inwestycje zostaną zrealizowane i jednocześnie zaprosił do współpracy Radę Dzielnicy Kolumny, która ma wpływ na kształt Łask-Kolumny oraz tego co się w niej dzieje oraz przedstawicieli Rady Miejskiej w Łasku z Kolumny - Grzegorza Rosiaka, Magdalenę Klimczak i Mariusza Janiszewskiego.

Na jednym ze spotkań podczas sesji RDK wypracowano wspólny plan realizacji planowanych inwestycji w obrębie dzielnicy Kolumna. W ich wyniku już teraz możemy obserwować prace budowlane, które prowadzone są na Orliku w Łask-Kolumnie. O takim boisku do piłki plażowej mówiło się od samego początku istnienia "Orlika", jednak nigdy nie było na to środków finansowych. Drugą inwestycją realizowaną w Kolumnie będzie stworzenie placu zabaw na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Łask-Kolumnie oraz parkingu przy szkole.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!