Łask-Kolumna: historia ukazana na zdjęciach w Łaskim Domu Kultury

A.R./Marcin Jankowski, 10.06.2016 12:52
Czasem wystarczy jeden obraz czy zdjęcie zamiast tysiąca słów aby pokazać prawdziwe oblicze Kolumny z przed lat. Nie inaczej będzie tym razem. W okresie wakacyjnym na wszystkich koneserów starych fotografii czeka nie lada gratka - już od 1 lipca w Łaskim Domu Kultury będzie bowiem można odwiedzić wystawę pt.: "Kolumna na starych zdjęciach", zorganizowaną przez stowarzyszenie "Zielona Kolumna".

Łask-Kolumna: Szukając prawdziwych historii z życia


Stare zdjęcia, artykuły, ogłoszenia dotyczące Kolumny będą sklasyfikowane w różne kategorie tematyczne, więc osoba w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach powinna znaleźć coś dla siebie, czym nacieszy oko i duszę. Jest to prezentacja zbiorów pochodzących ze strony na Facebooku o tej samej nazwie.

"Chcemy pokazać najlepsze czasy Kolumny, przedstawić ją jako miejscowość letniskową tętniącą życiem, pełną turystów. Pragniemy zaprezentować miejsca, których fizycznie już nie ma, a które niewątpliwie żyją w pamięci wielu osób, drewniaki, które spłonęły lub zostały zburzone, nieistniejące już plaże, basen, staw i wiele podobnych." - mówią członkowie stowarzyszenia "Zielona Kolumna". "Naszym marzeniem jest dotrzeć tą wystawą do jak największego grona odbiorców, wywołać w ludziach miłe uczucia, ożywić pamięć i wspomnienia. Stawiamy sobie za cel uświadomienie społeczeństwa, że Kolumna była i jest wyjątkowa i piękna. Chcemy przybliżyć jej historię, pokazać ją jako miasto-ogród, jako architektoniczną perełkę na skalę krajową, z unikalnymi walorami przyrodniczymi i turystycznymi, z cudownymi mieszkańcami i turystami." - zapewniają organizatorzy.

Liczą oni, że wiele osób odwiedzi wystawę, że będą to zarówno mieszkańcy Kolumny, jak i osoby przyjeżdżające tu na kolonie czy letniska. Po cichu marzą też, że dzięki temu wydarzeniu, zbiory dotyczące dawnej Kolumny powiększą się, a ludzie odwiedzający wystawę zechcą podzielić się swoimi zdjęciami z rodzinnych albumów czy historiami związanymi z tym malowniczym miejscem.

"Pragniemy w przyszłości organizować kolejne wystawy w różnych miastach Polski, więc byłoby cudownie za każdym razem prezentować coraz to większe ilości dawnych fotografii Kolumny" - stwierdzają zgodnie członkowie "Zielonej Kolumny".

Łaski Dom Kultury zaprasza na wystawę "Kolumna na starych zdjęciach"


Wystawa "Kolumna na starych zdjęciach" będzie czynna od 01 lipca 2016 roku do 31 sierpnia 2016 roku w "Galerii z fortepianem" w Łaskim Domu Kultury przy ulicy Narutowicza 11. Wernisaż będzie miał miejsce w środę 06 lipca 2016 roku o godzinie 1800. W imieniu organizatorów Serdecznie zapraszamy.
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!