Łask: kolejny tragiczny wypadek na drodze z Łasku do Kolumny

Marcin Jankowski, 10.09.2016 21:44, aktualizacja 12.09.2016 11:39
W bardzo krótkim czasie w okolicach Łasku doszło do kolejnego tragicznego wypadku, w którym zginęła jedna osoba. Na drodze pomiędzy Łaskiem a Kolumną, około godziny 2015 zderzyły się dwa samochody osobowe oraz traktor.

Zderzenie trzech pojazdów i śmierć pasażera


Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że 28-letni mieszkaniec Łasku kierujący Oplem Astra nieprawidłowo wyprzedzał ciągnik rolniczy zetor i doprowadził do zderzenia z tym ciągnikiem, a następnie czołowo uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód Hyundai i30. Na skutek wypadku kierowca Opla poniósł śmierć na miejscu. Dużym refleksem wykazała się kobieta jadąca zaraz za wspomnianymi pojazdami. W ostatniej chwili udało jej się zjechać na boczny pas zieleni i uniknąć zderzenia. Lekko tylko zostało zarysowane jej auto. Dokładne przyczyny wypadku badane są przez Policję pod nadzorem prokuratury.

W wyniku tego wypadku śmierć poniosła jedna osoba - 28 letni mieszkaniec Łask-Kolumny.

Z pierwszych informacji na miejscu wypadku według świadków, jedna osoba oddaliła się z miejsca zdarzenia w związku z czym policjanci i strażacy podjęli próbę poszukiwań jednej osoby. Na miejscu zdarzenia pojawiło się kilka jednostek straży pożarnej oraz karetki z okolicznych centrów ratunkowych. Po przybyciu na miejsce, od razu podjęto działania ratownicze osób poszkodowanych, które o własnych siłach wydostały się z pojazdów lub zostały wyniesione z nich. Do szpitala przetransportowano pięciu poszkodowanych w wypadku. Byli to 56-letni pasażer Opla, 42-letni kierujący Zetorem, 13-letnia pasażerka Zetora, 45-letnia kierująca Hyundaiem oraz jej 41-letnia pasażerka.

Droga wojewódzka 482 z Łasku do Kolumny została całkowicie zablokowana a cały ruch przekierowano na drogę ekspresową S8, od strony centrum Łasku oraz od strony Pabianic.

Śmiertelny wypadek na krajowej S8 -


W piątek natomiast (9 września 2016 roku) doszło również do tragicznego w skutkach wypadku na drodze ekspresowej S8 w okolicach Łasku. Na wysokości wsi Barycz, kierowca Audi wjechał w tył naczepy ciężarówki, która zatrzymała się na pasie awaryjnym. Około 40-letni kierowca samochodu osobowego poniósł śmierć na miejscu.
Miejsce zdarzenia w Łasku:
GALERIA
Copyright © 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz podzielić się informacją? Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl!